Karagöz Travel   Karagöz Travel
+90 (0224) 221 87 27
Karagöz Turizm Twitter Karagöz Turizm Facebook
Türsab
11.Uluslararası Bursa Karagöz, Kukla ve Gölge Oyunları Festivali

11.ULUSLARARASI BURSA KARAGÖZ,KUKLA ve GÖLGE OYUNLARI FESTİVALİ
11th.INTERNATIONAL BURSA KARAGÖZ,PUPPET and SHADOW THEATRE FESTIVAL
29 KASIM / NOVEMBER – 3 ARALIK / DECEMBER 2005


Düzenleyenler / Organized by :  UNIMA Bursa Şubesi
Bursa Büyük Şehir Belediyesi
Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı

FESTİVAL PROGRAMI / THE FEST PROGRAMME

29 Kasım/Nov 2005  Salı/Tue
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  18.00              Sergi Açılışı Karagöz Tasvir ve Dökümanları, Gelen Grupların Sergisi
Saat  18.30              Festival Açılış Konuşmaları,Yabancı ve Yerli Grupların Tanıtımı, 
Kısa Karagöz Gösterisi, Karagöz Müziği Dinletisi                                      
30 Kasım/Nov 2005  Çarşamba/Wed
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  10.30              Akbank Karagöz Kukla Tiyatrosu
Saat  13.30              Karagöz – Orhan KURT
İllüzyonist – Erdinç DEMİRAY
Saat  15.15              Apple Tree Group Kukla Tiyatrosu - İRAN
01 Aralık/Dec 2005  Perşembe/Thu
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  13.30              Orto Delli Arti Gölge Tiyatrosu - İTALYA
Saat  15.15              Başkır Devlet Kukla Tiyatrosu - RUSYA
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi Konferans Salonu
Saat  14.30              Karagöz ve Soyutlanma Konulu Konferans – 
Doç.Dr. Nurhan TEKELEK / U.Ü. Eğitim Fakültesi
Saat  15.30              Karagöz ve Karagöz Evi Konulu Dia Gösterisi – 
Uğur ÇELİKKOL / UNIMA Bursa Şb. Yön. Kur. Üyesi                              
Yer / Place : Karagöz Sanat Evi
Saat  11.00              B.G.T.T. Karagöz Topluluğu – Ufuk DURMAZ
Saat  14.30              Çekirge Karagöz Topluluğu – Tayfun ÖZEREN
Yer / Place : İl Milli Eğitim Salonu 
Saat  10.30              Üsküdar Karagöz Tiyatrosu – Alpay EKLER
Saat  13.30              Akbank Karagöz Kukla Tiyatrosu
02 Aralık/Dec 2005   Cuma/Fri  
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi      
Saat  10.30              Orto Delli Arti Gölge Tiyatrosu - İTALYA
Saat  13.30              Apple Tree Group Kukla Tiyatrosu - İRAN
Saat  15.15              Geleneksel Karagöz Tiyatrosu – Metin ÖZLEN
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi Konferans Salonu
Saat  14.30              Geleneksel Türk Tiyatrosu Konferansı – 
Dr. Hayrettin İVGİN / UNIMA Türkiye Milli Mrk. Yön. Kur. Üyesi 
Saat  15.30              Karagöz Müziği Dinletisi – 
Cemal ÜNLÜ / Devlet Tiyatro Sanatçısı – UNIMA Bursa Şb. Üyesi                                                  
Yer / Place : İl Milli Eğitim Salonu 
Saat  10.30              Mutlu Karagöz Tiyatrosu – Mustafa MUTLU
Saat  13.30              Üsküdar Karagöz Tiyatrosu – Alpay EKLER
03 Aralık/Dec 2005   Cumartesi/Sat
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  11.00              Bursa Karagöz Tiyatrosu – R. Şinasi ÇELİKKOL
Saat  14.30              Başkır Devlet Kukla Tiyatrosu - RUSYA

FESTİVALE KATILANLAR  / FEST PARTICIPANTS:

Yerli Katılımcılar / Native Participants :

İstanbul Karagöz Tiyatrosu / İstanbul Karagöz Theatre
Hayali Saf Deri  Metin ÖZLEN
Yardaklar / Assistants  : Seçkin Güneş, Fatih Türken
Oyun / Play : Yalancı / The Liar
İstanbul Karagöz ve Kukla Tiyatrosu / İstanbul Karagöz and Puppet Theatre
Hayali Orhan KURT
Yardaklar / Assistants  :  Hayret Kurt , İbrahim Koca, Erdinç Demiray
Oyunlar / Plays  : Cinli Yazıcı / Public Scribe and The Witch
Cazular / Witches
Bursa Karagöz Tiyatrosu / Bursa Karagöz Theatre
R. Şinasi ÇELİKKOL
Yardaklar / Assistants  : Uğur Çelikkol, Aysel Çelikkol, Şenol Çelikkol, 
İbrahim Koca, Fatih Türken, Özkan Ferik    
Oyunlar / Plays  :  Kayık / The Boat
Kanlı Kavak / The Bloody Poplar
Devlet Tiyatrosu Karagöz ve Kukla Grubu – Ankara
Mustafa MUTLU
Yardak / Assistant : Meliha Mutlu
Oyun / Play  : Karagöz’ün Aşıklığı / Poets
Akbank Karagöz ve Kukla Tiyatrosu / Akbank Karagöz and Puppet Theatre
Hayali  Taceddin Diker 
Yardaklar / Assistants : Ayfer Balakin, Ramiz Balakin
Oyun / Play  : Karagöz TV.
Üsküdar Karagöz Tiyatrosu – İstanbul
Alper EKLER
Yardak / Assistant  : Deniz Karalar
Oyun / Play  : Ava Giden Avlanır 
B.G.T.T. KARAGÖZ GÖLGE OYUNU TOPLULUĞU / B.G.T.T. KARAGÖZ SHADOW THEATRE
Ufuk DURMAZ
Yardaklar / Assistants : Hasan Ulusoy, Hamdi Kahyaoğlu
Oyun / Play  : Karagöz İş Arıyor 
Erdinç DEMİRAY – Mr. Magic Show
Sihirbaz / Illusionist  
Çekirge Karagöz Gölge Oyunu Topluluğu
Tayfun ÖZEREN
Yardaklar / Assistants  : Günnaz Özeren, Ergin Özeren
Oyun / Play  : Cazular / The Witches

 


Yabancı Katılımcılar / Foreign Participants :

ORTO DELLİ ARTİ GÖLGE OYUNU TİYATROSU / İTALYA
ORTO DELLI ARTI SHADOW THEATRE / ITALY
Oyuncular / Players : Irina Hale, Paolo Del Gaudio, Pasquale Nessa
Oyun / Play  : Puss in Boots by Perroult
BAŞKIR DEVLET KUKLA TİYATROSU / BASHKIR STATE PUPPET THEATRE – Ufa / RUSYA
Oyun / Play  : Alive Water
APPLE TREE GROUP KUKLA TİYATROSU / İRAN 
APPLE TREE GROUP PUPPET THEATRE / IRAN
Oyuncular / Players : Somaye Mirzahoseini, Samane Mirzahoseini, Saeede Mirzahoseini
Oyun / Play  : Pahlevan Kachal

Türsab  Türkiye

Karagöz Travel Facebook Karagöz Travel Twitter

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2015 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet