Karagöz Travel   Karagöz Travel
+90 (0224) 221 87 27
Karagöz Turizm Twitter Karagöz Turizm Facebook
Türsab
9.Uluslararası Bursa Karagöz, Kukla ve Gölge Oyunları Festivali

9.ULUSLARARASI BURSA KARAGÖZ,KUKLA ve GÖLGE OYUNLARI FESTİVALİ
9th.INTERNATIONAL BURSA KARAGÖZ,PUPPET and SHADOW THEATRE FESTIVAL
8 – 13 ARALIK / DECEMBER  2003


Düzenleyenler / Organized by :  UNIMA Bursa Şubesi
Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı
Bursa Büyük Şehir Belediyesi

FESTİVAL PROGRAMI / THE FEST PROGRAMME

8 Aralık/Dec 2003  Pazartesi/Mon
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  18.30              Sergi Açılışı 
Saat  19.00              Açılış ve Seramoni
9 Aralık/Dec 2003  Salı/Tue
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  11.00              Kukla - Macaristan
Saat  14.00              Karagöz ve Kukla - Akbank
Yer / Place : Karagöz Sanat Evi
Saat  14.00              Karagöz – Nevzat ÇİTFÇİ
Yer / Place : Adile Naşit Kültür Merkezi
Saat  11.00              Karagöz – Çelebi
Saat  14.00              Karagöz – Metin ÖZLEN
10 Aralık/Dec 2003  Çarşamba/Wed
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  11.00              Karagöz ve Kukla - Akbank
Saat  20.00              Kukla – Sırbistan Karadağ
Karagöz – Metin ÖZLEN
İlizyon – Erdinç DEMİRAY
Yer / Place : Akpınar Kültür Merkezi
Saat  14.00              Kukla – Ankara Sanat Evi
Yer / Place : Adile Naşit Kültür Merkezi
Saat  11.00              Karagöz – Ünver ORAL
Saat  14.00              Gölge Oyunu – Tiyatro Tem
11 Aralık/Dec 2003  Perşembe/Thu
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  11.00              İlizyon – Erdinç DEMİRAY
Kukla – Sırbistan Karadağ
Saat  14.00              İlizyon – Erdinç DEMİRAY
Karagöz – Metin ÖZLEN
Yer / Place : Karagöz Sanat Evi
Saat  14.30              Sempozyum
Saat  16.00              Workshop 
Yer / Place : Akpınar Kültür Merkezi
Saat  11.00              Kukla – Ankara Sanat Evi
Yer / Place : İl Milli Eğitim Salonu
Saat  11.00              Karagöz – Metin ÖZLEN
Saat  14.00              Karagöz – Tayfun ÖZEREN

12 Aralık/Dec 2003  Cuma/Fri
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  14.00              Kukla - Macaristan
Yer / Place : İl Milli Eğitim Salonu
Saat  11.00              Karagöz – Orhan KURT
Yer / Place : Akpınar Kültür Merkezi
Saat  11.00              Karagöz – M.H. Kısakürek
Saat  14.00              Kukla – Tataristan
13 Aralık/Dec 2003  Cumartesi/Sat
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  11.30              Karagöz – R. Şinasi ÇELİKKOL
Saat  14.00              Kukla - Tataristan

FESTİVALE KATILANLAR  / FEST PARTICIPANTS:

Yerli Katılımcılar / Native Participants :

Karagöz Tiyatrosu - İstanbul
Hayali Orhan KURT
Yardaklar / Assistants  :  Hayret Kurt , Erdinç Demiray
Oyunlar / Plays  : Tımarhane / The Madhouse
Cinli Yazıcı / Public Scribe and the Witch
Akbank Karagöz ve Kukla Tiyatrosu / Akbank Karagöz and Puppet Theatre
Hayali  Taceddin Diker 
Yardaklar / Assistants : Ayfer Balakin, Ramiz Balakin
Oyun / Play  : Yar Bana Bir Eğlence
İstanbul Karagöz Tiyatrosu / İstanbul Karagöz Theatre
Hayali Saf Deri  Metin ÖZLEN
Yardaklar / Assistants  : Uğur Çelikkol , Özgür Tetiköz
Oyunlar / Plays  : Karagöz’ün Hamam Faslı 
İstanbul Kukla ve Karagöz Tiyatrosu
Hayali Ünver ORAL
Yardak / Assistant : Meserret Oral
Oyun / Play  :  Karagöz Dondurmacı / Karagöz- icecream seller
Tiyatro TEM – İstanbul
Ayşe Selen – Şehsuvar Aktaş
Oyun / Play  :  Lahana Sarma
Geleneksel Gösteri Sanatları Topluluğu – Adana
Mahmut Hazım KISAKÜREK
Yardak  / Assistant  : Mehmet Avcı
Oyun / Play  : Karagöz’ün Deniz Sefası / The Sea Pleasure of Karagöz
Ankara Sanat Evi Tiyatrosu
Vural ARISOY
Oyun / Play  : Kukla Gösterisi / Puppet Show
Erdinç DEMİRAY – Mr. Magic Show
Sihirbaz / Illusionist

Bursa Karagöz Tiyatrosu / Bursa Karagöz Theatre

R. Şinasi ÇELİKKOL
Yardaklar / Assistants  : Uğur Çelikkol,  Aysel Çelikkol, Şenol Çelikkol, 
Esat Taşatmanlar, Fatih İmamoğlu   
Oyun / Play  :  Kanlı Kavak / The Bloody Poplar
Çelebi Geleneksel Karagöz Tiyatrosu – Bursa
Ahmet KARAKMAN
Yardak / Assistant  :  İbrahim Koca
Oyun / Play  : Karagöz Hekim / Karagöz as a doctor
Çekirge Karagöz Gölge Oyunu Topluluğu – Bursa
Tayfun ÖZEREN
Yardak / Assistant  : Günnaz Özeren, Özkan Ferik
Oyun / Play  : Salıncak / The Swing
Tiyatro Bursa Geleneksel Tiyatro Grubu – Bursa
Nevzat ÇİFTÇİ
Yardak / Assistant  : Adnan Tunalı, Venüs Ergül
Oyun / Play  : Duaçınarı

Yabancı Katılımcılar / Foreign Participants :

VASKAKAS KUKLA TİYATROSU – Györ / MACARİSTAN
VASKAKAS PUPPET THEATRE  
Oyun / Play  : Alice
PINOKIO ZEMUN KUKLA TİYATROSU – Zemun / SIRBİSTAN KARADAĞ
THE PUPPET THEATRE “PINOKIO ZEMUN” ZEMUN-SERBIA and MONTENEGRO
Oyun / Play  : Edges 
EKİYET TATAR DEVLET KUKLA TİYATROSU – KAZAN / TATARİSTAN
EKİYET TATARISTAN STATE PUPPET THEATRE
Oyun / Play  : Kamır Batır ( Hamur Batır )

Türsab  Türkiye

Karagöz Travel Facebook Karagöz Travel Twitter

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2015 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet