Karagöz Travel   Karagöz Travel
+90 (0224) 221 87 27
Karagöz Turizm Twitter Karagöz Turizm Facebook
Türsab
6.Uluslararası Bursa Karagöz Festivali

6.ULUSLARARASI BURSA KARAGÖZ FESTİVALİ
6.INTERNATIONAL BURSA KARAGÖZ FESTIVAL
13 – 17 KASIM / NOVEMBER  2000


Düzenleyenler / Organized by :  UNIMA Bursa Şubesi
Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı
Bursa Büyük Şehir Belediyesi

FESTİVAL PROGRAMI / THE FEST PROGRAMME

13 Kasım/Nov 2000  Pazartesi/Mon
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  18.00              Festival Sergisi Açılışı
Saat  18.30              Festival Açılışı 
14 Kasım/Nov 2000  Salı/Tue
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  11.00              Üsküdar Karagöz Tiyatrosu – Alpay EKLER
Saat  14.00              Karagöz – Hayali Metin ÖZLEN
Saat  20.00              Karagöz - Orhan KURT
İllizyonist Erdinç DEMİRAY
Yer / Place : Akpınar Kültür Merkezi
Saat  11.00              M.Hazım KISAKÜREK – Kukla Tiyatrosu
Saat  14.00              Karagöz - Taceddin DİKER
Yer / Place : Adile Naşit Çocuk Tiyatrosu
Saat  11.00              Karagöz – Ünver ORAL
Saat  14.00              Karagiozis ( Ioannis Chatzis – Yunanistan )
15 Kasım/Nov 2000 Çarşamba/Wed
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  11.00              The Shadows Gölge Tiyatrosu – İsrail
Saat  14.00              M.Hazım KISAKÜREK – Kukla Tiyatrosu
Saat  20.00              Nikolai Zykov – Rus Kukla Tiyatrosu
Üsküdar Karagöz Tiyatrosu – Orta Oyunu
Yer / Place : Karagöz Sanat Evi
Saat  11.00              Karagöz – Nevzat ÇİFTÇİ
Saat  14.00              Sempozyum ” Dünyada Kukla ve Gölge Oyunları ve Karagöz’ün Yeri”
Saat  16.00              Workshop “ Figür Yapım Çalışması “
Yer / Place : Elmas Bahçeler Kültür Merkezi 
Saat  11.00              Karagöz – Tayfun ÖZEREN
16 Kasım/Nov 2000  Perşembe/Thu
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi      
Saat  11.00              Karagöz - Taceddin DİKER
Saat  14.00              Karagiozis ( Ioannis Chatzis – Yunanistan )
Yer / Place : Karagöz Sanat Evi
Saat  11.00              Karagöz – R. Şinasi ÇELİKKOL
Saat  14.00              Karagöz – Hayali Metin ÖZLEN
Yer / Place : Elmas Bahçeler Kültür Merkezi
Saat  11.00              The Shadows Gölge Tiyatrosu – İsrail
Saat  14.00              Karagöz – Orhan KURT  

17 Kasım/Nov 2000  Cuma/Fri
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  11.00              Karagöz – R. Şinasi ÇELİKKOL
Saat  14.00              Nikolai Zykov – Rus Kukla Tiyatrosu
Yer / Place : Karagöz Sanat Evi
Saat  11.00              Konferans : Karagöz’den Yararlanmak – Ünver ORAL
Yer / Place : Elmas Bahçeler Kültür Merkezi
Saat  11.00              Ünver ORAL – Karagöz Tiyatrosu
Saat  14.00              Alpay EKLER – Üsküdar Karagöz Tiyatrosu

* Festival boyunca Karagöz figürleri ve Kuklalar konulu sergiler…
- Tayyare Kültür Merkezi Sergi Salonu ( Anonim )
- Karagöz Sanat Evi Sergi Salonu (R.Ş. ÇELİKKOL Kolleksiyonundan…)

FESTİVALE KATILANLAR  / FEST PARTICIPANTS:

Yerli Katılımcılar / Native Participants :

İstanbul Karagöz ve Kukla Tiyatrosu / İstanbul Karagöz and Puppet Theatre
Hayali  Taceddin Diker 
Yardaklar / Assistants : Ramiz Balakin, Ayfer Balakin 
Oyun / Play  : Karagöz – TV.
İstanbul Karagöz Tiyatrosu / İstanbul Karagöz Theatre
Hayali Saf Deri  Metin ÖZLEN
Yardaklar / Assistants  : Uğur Çelikkol , Özkan Ferik , İsmail Hakkı Özömek
Oyunlar / Plays  : Kanlı Kavak / The Bloody Poplar


İstanbul Karagöz ve Kukla Tiyatrosu / İstanbul Karagöz and Puppet Theatre
Hayali Orhan KURT
Yardaklar / Assistants  :  Hayret Kurt , Ahmet Karakman , K. Ekincioğlu 
Oyunlar / Plays  : Tımarhane – Kayık / The Madhouse – The Boat
İstanbul Karagöz ve Kukla Tiyatrosu / İstanbul Karagöz and Puppet Theatre
Hayali Ünver Oral
Yardak / Assistant : Meserret Oral
Oyun / Play  :  Karagöz Dondurmacı / Karagöz- icecream seller
Geleneksel Gösteri Sanatları Topluluğu / Traditional Show Arts Group
Mahmut Hazım KISAKÜREK – Adana
Yardaklar / Assistants : İsmail Ökke, Gökhan Okşar
Oyun / Play  : İbiş Perili Konak / İbiş in the haunted mansion
Üsküdar Karagöz Tiyatrosu – İstanbul
Alpay EKLER
Yardak / Assistant : Barış Baş
Oyun / Play  :  Karagöz Plaj Bekçisi / Karagöz as beach guard
Üsküdar Karagöz Tiyatrosu – Orta Oyunu Topluluğu
Ah Nigar Vah Nigar Orta Oyunu 
Erdinç DEMİRAY – Mr. Magic Show
Sihirbaz / Illusionist


Bursa Karagöz Tiyatrosu / Bursa Karagöz Theatre
R. Şinasi ÇELİKKOL
Yardaklar / Assistants  : Uğur Çelikkol, Aysel Çelikkol 
Oyun / Play  :  Kayık / The Boat
Çekirge Karagöz Gölge Oyunu Topluluğu
Tayfun ÖZEREN
Yardaklar / Assistants  : Günnaz Özeren, Bülent Akay
Oyun / Play  :  Salıncak / The Swing
Bursa Yıldırım Gölge Oyuncuları 
Nevzat ÇİFTÇİ
Yardaklar / Assistants  : Hüseyin Kaya, Halil Kaya
Oyun / Play  : Uludağ’ın Tatlı Suyu / Uludağ’s Sweety Water

Yabancı Katılımcılar / Foreign Participants :

NİKOLAİ ZYKOV KUKLA TİYATROSU-RUSYA /NIKOLAI ZYKOV PUPPET THEATRE-RUSSIA
Yardımcı / Assistant : Nadya Dubinina 
Oyun / Play  : Dinazor ve Arkadaşları / Dinosaur and His Company 
YUNAN GÖLGE TİYATROSU / GREECE SHADOW THEATRE
Ioannis Chatzis 
Yardak / Assistant : Tasula Genidou
Oyun / Play  : Azrail ve Digenis / Charon and The Brave
GÖLGE TİYATROSU-İSRAİL  / THE SHADOWS THEATRE – ISRAEL
Micky Mevorach
Oyun / Play  : Sihirli Pabuç / The Magic Sandal

Türsab  Türkiye

Karagöz Travel Facebook Karagöz Travel Twitter

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2015 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet