Karagöz Travel   Karagöz Travel
+90 (0224) 221 87 27
Karagöz Turizm Twitter Karagöz Turizm Facebook
Türsab
5.Uluslararası Bursa Karagöz Festivali

5.ULUSLARARASI BURSA KARAGÖZ FESTİVALİ
5.INTERNATIONAL BURSA KARAGÖZ FESTIVAL
16 – 20 KASIM / NOVEMBER 1998


Düzenleyenler / Organized by :  UNIMA Bursa Şubesi
Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı

FESTİVAL PROGRAMI / THE FEST PROGRAMME

16 Kasım/Nov 1998  Pazartesi/Mon
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  15.30              Sergi – Festival Açılışı – Gösteri ve Kokteyl  
17 Kasım/Nov 1998  Salı/Tue
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  10.30              Çekostovak – Amerikan Kukla Tiyatrosu
Saat  13.15              Nikolai Zykov Kukla Tiyatrosu - Rusya
Saat  15.30              Karagöz - Taceddin DİKER
Yer / Place : Karagöz Sanat Evi
Saat  14.00              Karagöz - Mustafa MUTLU 
Yer / Place : İl Milli Eğitim Salonu
Saat  11.00              Karagöz - Orhan KURT 
Saat  14.00              Karagiozis ( Ioannis Chatzis – Yunanistan )
Yer / Place : Belediye Şehir Kütüphanesi
Saat  14.00              Konferans, Karagöz – Ünver ORAL
18 Kasım/Nov 1998  Çarşamba/Wed
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  10.30              Karagöz – Metin ÖZLEN
Saat  13.15              The Shadows Gölge Tiyatrosu – İsrail
Saat  14.00              Sempozyum ( Dünyada Kukla ve Gölge Oyunları ve Karagöz )
Saat  15.30              Yambol Kukla Tiyatrosu – Bulgaristan 
Saat  16.00              Figür ve Kukla Yapım Gösterisi
Yer / Place : Karagöz Sanat Evi
Saat  11.00              Karagöz - Ünver ORAL
Yer / Place : İl Milli Eğitim Salonu
Saat  11.00              Nikolai Zykov Kukla Tiyatrosu – Rusya
19 Kasım/Nov 1998  Perşembe/Thu
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi      
Saat  10.30              Çekostovak – Amerikan Kukla Tiyatrosu
Saat  13.15              Karagiozis ( Ioannis Chatzis – Yunanistan )
Saat  15.30              Yambol Kukla Tiyatrosu – Bulgaristan
Saat  20.00              İllizyonist Erdinç DEMİRAY
Karagöz - Orhan KURT
Yer / Place : Karagöz Sanat Evi
Saat  14.00              Karagöz – R. Şinasi ÇELİKKOL
Yer / Place : İl Milli Eğitim Salonu
Saat  11.00              Karagöz - Taceddin DİKER
Saat  14.00             The Shadows Gölge Tiyatrosu – İsrail

20 Kasım/Nov 1998  Cuma/Fri
Yer / Place : Tayyare Kültür Merkezi
Saat  10.30              Karagöz - Ünver ORAL
Saat  13.15              Karagöz – R. Şinasi ÇELİKKOL
Saat  15.30              Nikolai Zykov Kukla Tiyatrosu – Rusya
Saat  20.00              Çekostovak – Amerikan Kukla Tiyatrosu
İllizyonist Erdinç DEMİRAY
Yer / Place : Karagöz Sanat Evi
Saat  14.00              Karagöz - Mustafa MUTLU
Yer / Place : İl Milli Eğitim Salonu
Saat  10.30              Karagöz – Metin ÖZLEN
Saat  13.15              Yambol Kukla Tiyatrosu – Bulgaristan
Saat  15.30              Karagiozis ( Ioannis Chatzis – Yunanistan )

* SERGİ : 16 – 21 Kasım 1998 Tayyare Kültür Merkezi Üst Salon 
Kukla ve Gölge Oyunları ve Dökümanları

FESTİVALE KATILANLAR  / FEST PARTICIPANTS:

Yerli Katılımcılar / Native Participants :

İstanbul Karagöz ve Kukla Tiyatrosu / İstanbul Karagöz and Puppet Theatre
Hayali  Taceddin Diker 
Yardaklar / Assistants : Ramiz Balakin, Ayfer Balakin 
Oyun / Play  : Hırsız / The Thief
HAYALİ SAF DERİ
Metin ÖZLEN
Yardaklar / Assistants  : İbrahim Koca, Tayfun Özeren , Kubilay Ekincioğlu
Oyunlar / Plays  : Karagöz’ün Yazıcılığı /  Karagöz as the public scribe
Yalan Küpü / The Liar Jar
Hayali Orhan KURT
Yardaklar / Assistants  :  Hayret Kurt , Murat Hüten , Ahmet Karakman   
Oyunlar / Plays  : Salıncak – Yazıcı / The Swing – Karagöz as the public scribe
Hayali Ünver Oral
Yardak / Assistant : Meserret Oral
Oyun / Play  :  Karagöz Dondurmacı / Karagöz- icecream seller
Erdinç DEMİRAY – Mr. Magic Show
Sihirbaz / Illusionist  
Mutlu Gölge Tiyatrosu / Mutlu Shadow Theatre 
Mustafa MUTLU 
Yardaklar / Assistants  :  Meliha Mutlu, İmre Erten, Ahmet Aydın
Oyunlar / Plays  : Kayık – Salıncak / The Boat – The Swing
Bursa Karagöz Tiyatrosu / Bursa Karagöz Theatre
R. Şinasi ÇELİKKOL
Yardaklar / Assistants  : Uğur Çelikkol, İbrahim Koca, Aysel Çelikkol, Aysun Çelikkol   
Oyun / Play  :  Cazular - Salıncak / The Witches – The Swing

 


Yabancı Katılımcılar / Foreign Participants :

NİKOLAİ ZYKOV KUKLA TİYATROSU-RUSYA /NIKOLAI ZYKOV PUPPET THEATRE-RUSSIA
Yardımcı / Assistant : Nadya Dubinina 
Oyun / Play  : Çok Sevdiğim Kuklalarım / My Favorite Puppets
YUNAN GÖLGE TİYATROSU / SPREADING ASSOSCIATION OF KARAGIOZIS – GREECE
Ioannis Chatzis 
Yardımcılar / Assistants : Mrs. T. Chatzis, Sofia Topalidu
Oyun / Play  : Arta Köprüleri / The Bridges of Arta
THE SHADOWS GÖLGE TİYATROSU-İSRAİL  / THE SHADOWS THEATRE – ISRAEL
Micky Mevorach
Yardımcılar / Assistants : Tali Barnea, Netta Oren             
Oyun / Play  : Şeker Ağacı / The Sweets Tree 
ÇEKOSLAVAK AMERİKAN KUKLA TİYATROSU - AMERİKA /
CZECHOSLOVAK AMERICAN MARIONETTE THEATRE – AMERICA
Oynatanlar / Performed by : Jakub Krejci, Folk Carvers
YAMBOL KUKLA TİYATROSU - BULGARİSTAN / YAMBOL PUPPET THEATRE - BULGARY
Oyunlar / Plays : Çizmeli Kedi – Grimm Kardeşlerden Hikayeler / 
The Cats in Boots – Fairy Tales From Brothers Grimm

Türsab  Türkiye

Karagöz Travel Facebook Karagöz Travel Twitter

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2015 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet