Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
OLYMPOS GERÇEKSE NUHUN GEMİSİDE GERCEKTİR
Günay: Olympos tanrıları gerçekse Nuh’un Gemisi de gerçektir

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Nuh’un Gemisi’nin Ağrı Dağı’nda olduğu yolundaki efsaneleri desteklediğini söyledi.

Günay, Hong Kong’lu bilim adamlarının Ağır Dağı’na ilişkin iddialarıyla başlayan tartışmayı ise şöyle değerlendirdi: “Ben mitoloji ve efsaneleri destekliyorum. Nuh’un Gemisi’nin Ağrı’da olduğuna inanılıyorsa, 3 kutsal kitapta bu yazıyorsa, birileri gelip bununla ilgili araştırma yapıyorsa bunu desteklerim. Dünya bunu konuşursa, Türkiye’yi konuşur. Şimdi ‘Bu bilimsel değil’ tartışması yapıyorlar. Peki Tüm Yunan tanrılarının Olympos’ta olduğuna nasıl inanıyorlar? Bununla ilgili bir tartışma var mı? Bu mitolojidir. Bunun üzerine kitaplar yazılmış, filmler çekilmiş. Turizm hareketini düşünün. O ne kadar gerçekse, Nuh’un Gemisi’nin Ağrı Dağı’nda olması daha da gerçektir.”

Nuh’un Gemisi’ni 181 yıldır arıyorlar

NUH’un Gemisi’ni Ağrı Dağı’nda arama çalışmaları, 181 yıl öncesine dayanıyor. 1600’lü yıllarda bir keşişin gemiyi arayıp bir parçayı da yanına aldığı iddia edilse de, resmi kayıtlara göre Nuh’un Gemisi için Ağrı Dağı’nın zirvesine ulaşan ilk araştırmacı, 20 Ağustos 1829’da Alman Frederic Parrot oldu. Parrot, gemiyi bulamadığını ama izlerine rastladığını iddia etti. Ardından, 1916’da, Vladimir Roskovski adlı bir Rus pilot, Ağrı Dağı üzerinden uçarken bir gemi kalıntısı gördüğünü iddia etti. İkinci Dünya Savaşı’nda Rus ve ABD’li pilotlar da Nuh’un Gemisi’ni gördüklerine dair raporlar verdi. Aya ilk ayak basan astronotlardan James Irwin ile arkadaşları da geminin izinden Ağrı Dağı’na çıkanlardandı.
Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet