Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
SAKIZ ADASI / ROKET SAVAŞLARI 27-28 Nisan konaklamalı

SAKIZ ADASI / ROKET SAVAŞLARI

27- 28 Nisan 2019 / Paskalya Kutlamalarının En Renklisi Sakız Adasında…

Haftasonu 1 gece 2 gün konaklamalı ada & kültür gezisi
Çeşme yarımadasının tam karşısında bulunan, Homeros' un adası Sakız Adasının en önemli organizasyonlarından Vrondatos bölgesindeki Paskalya Kutlamaları bu sene 27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Ada halkının çok önceden hazırlanmaya başladığı bu renkli kutlamaların en ilginç anları 27 nisan gecesi Agios Markos (Aziz Markos) ve Eritiani (Meryem Ana) Kiliseleri arasında gece gerçekleştirilen karşılıklı havai fişek / roket savaşları sırasında yaşanıyor. “Ruketopolemos” yani havai fişek savaşları tüm Yunanistan’da ünlüdür.. Bu gelenek, Sakız adasının Vrondatos kasabasında her sene Paskalya bayramının yani “Megali Evdomada” denilen Kutsal haftanın, “Megalo Savato” denilen büyük Cumartesi gününde kutlanır. Bu kutlama, “Hazreti İsa’nın Diriliş Anı’ nı” temsilen gerçekleştirilir.Çeşme’den feribotla başlayacak gezimizde öncelikle roket savaşları heyecanını yaşayacak, adanın zengin mutfağını, müzikli tavernalarını, kültürünü, yaşam tarzını, gece hayatını, doğasını, hareketli çarşı bölgesini gezecek, Osmanlı döneminin izlerini süreceğiz. Ada’ya vardığımız ilk gün merkezde yapacağımız yürüyüş turunda hareketli çarşı bölgesini, Sakız kalesini, taş evlerle süslü dar sokaklarını, Justiniani Sarayını, Bayraklı Camii ve Osmanlı Kabristanının da bulunduğu (İlliastra) Kale meydanını, Bizans müzesi olarak kullanılan Mecidiye camiini ve Osmanlı dönemi çeşmelerini ve hamamı göreceğiz. Kahve molalarında keyif yaparak, adalılarla tanışacağız. Adada geçireceğimiz akşamda Ege müzikleri eşliğinde keyifli ve uzun bir yemeğe imza atacağız. Karagöz Turizmin uzman olduğu klasik rotası Sakız’a bu sefer roket savaşları için gidiyoruz…

Ön rezervasyon başladı ! Hemen arayın !..

Geziye dair notlar : Kişi Başı: 135 Euro_ ( Peşin ödeme fiyatıdır ve çift kişilik odada kişi başıdır / Word karta 3 taksit imkanı için arayınız ) Fiyata dahil olan hizmetler: Tüm ulaşım; Bursa- Çeşme- Bursa ulaşımı / Çeşme-Sakız-Çeşme feribot geçişleri/ Liman vergisi/ seyahat sigortası / gezi boyunca Türkçe rehberlik / Liman- otel- Liman transferleri, Gece roket savaşları transferi, limanda Kyma otelde kahvaltı dahil konaklama… Fiyata dahil olmayan hizmetler : Öğle ve akşam yemekleri, (akşam yemekleri için rehberiniz grup olarak en güzel yerel mezeler ve deniz ürünleri menülerini uygun fiyata yemeniz konusunda organizasyon yapacaktır ) otellerde alınan extralar, müze girişleri, vize, pasaport masrafları, yurt dışı çıkış harcı, kişisel harcamalar… isteyenler için 2.gün adanın güneyine sakız köylerine tur yapılacaktır- extradır.
Hareket saati: 26 Nisan cuma akşamı gece yarısından sonra, dönüş 28 nisan pazar akşamı

SON BAŞVURU: Vizesi hazır pasaportlarınızla birlikte 17 nisan çarşamba günü saat 12:00

VİZE İÇİN : Vizesi olmayan misafirlerimiz için son başvuru tarihi evraklarla birlikte 5 nisan 2019 dur ; Yeşil pasaportu olan yolcular vizeden muaftır/3 ay süresi olmalıdır. Bu gezide schengen vizesi gerekmektedir.
Geziler Hakkında Bilgi ve Rezervasyon için                     :

1995 Yılından Günümüze Bursa’da Özel Tarih ve Kültür Turları Düzenleyen Tek Acenta

Karagöz Turizm Seyahat Acentası

Eski Aynalı Çarşı No:4  Tel / Fax : 224 2218727-2205350-2238583

web: www.karagoztravel.com & e mail: travel@karagoztravel.comGenel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
135 Euro_

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet