Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
İstanbul Yürüyüş Rotası, Pera’dan Sirkeci’ye (24 şubat pazar)

İstanbul Yürüyüş Rotası, Pera’dan Sirkeci’ye

24 Şubat 2019 Pazar / Taksim-Beyoğlu-Pera-Galata-Karaköy-Eminönü-Sirkeci Garı

Haftasonu Günübirlik Şehir Kültürü Gezisi

Her dönem efsane şehir İstanbul’da yaptığımız en güzel yürüyüş rotalarımızdan olan “Taksim’den Sirkeci’ye”  yürüyüş turumuz Taksim meydanında başlayacak. İstiklal caddesi ve Pera’nın dikkat çekici yerleri ile devam ederek Tünel, Galata kulesi yoluyla Karaköy-Galata köprüsü üzerinden gecerek Eminönü’ ne-Yeni Cami & Mısır Çarşısı meydanına varacağız. Yolumuz üzerinde göreceğimiz bazı tarihi binalar sırasıyla; Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi; Zapion Rum Okulu; Eseyan Ermeni Okulu; Belçika ve Romanya Konsolosluk Binaları; İstiklal caddesinde ilginç Hanlar, pasajlar;  ( Rumeli Han; Anadolu Han; Atlas Pasajı Grand Pera Emek sineması) Çiçek Pasajı; Zografyon Lisesi, Mekteb-i Sultani Galatasaray Lisesi; Fransız sokağı, efsane Pera Palas Oteli; önemli mimarisiyle Büyük Londra Oteli; Saint Antoine;  Santa Maria Draperis Kilisesi; unutulmaz Pera markaları Markiz ve Lebon Pastaneleri; Pera'nın ayrılmaz parçası Asmalı Mescit, Dünyanın en eski metrolarından sayılan Tünel, Galata mevlevihanesi ve müzesi, Galata Kulesi, Taş binalarıyla etkileyici bankalar caddesi-Osmanlı Bankası, Son dönemde kültürel faaliyetlere evsahipliği yapan Galata Rum okulu, Balıkçıların vazgeçilmez mekanı Galata köprüsü, Karaköy yer altı camii, Güllüoğlu baklava molası, Karaköy eski liman binası, Yeni cami, 1.Abdülhamit 1725-1789 türbesi ve türbe içinde peygamber efendimizin ayak izlerinin muhafaza edildiği bölüm, Türkiye’nin en büyük postane binası-Sirkeci büyük postane . Gezimiz, meshur şekerlemeci Hacı Bekir’den tadacağımız cikolatalı badem ezmesinin ardından meshur Orient Express treninin son durağı olan tarihi Sirkeci Tren garında son bulacak. Yolumuz üzerinde ilginç kafelerde molalar vereceğiz, buraya yazma fırsatı bulmadığımız ilginç bina ve detayları göreceğiz..

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 145 TL ... (peşin ödeme içindir / taksit için sorunuz)

Fiyata Ulaşım / ikramlar / rehberlik / kahvaltı ikramı dahildir. Öğle yemeği ve gezi sırasında olabilecek müze girişleri hariçtir.   Hareket saati: 24 Şubat Pazar sabahı T.K.M önü: 07:00 Doğumevi karşısı otobüs durağı: 07:15

SON BAŞVURU: 21 Şubat perşembe günü saat: 12:00 (Yürüyüş gezilerine katılımcı sınırlıdır)Genel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
145 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet