Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
SAKIZ ADASI / MOSTRA KARNAVALI (9-10 Mart konaklamalı)

Mart Ayı Karnaval Ayıdır

SAKIZ ADASI / MOSTRA KARNAVALI

09- 10 Mart 2019 / Karnavalların En Renklisi Sakız Adasında…

Haftasonu 1 gece 2 gün konaklamalı ada & kültür gezisi
Çeşme yarımadasının tam karşısında bulunan, Homeros' un adası Sakız Adasının en önemli karnavallarından Thymiana köyünde ki MOSTRA KARNAVALI bu sene 10 Mart' ta gerçekleşecek. Ada halkının üç ay önceden hazırlanmaya başladığı bu festivalde renkli ve keyifli anlar yaşamak için sizi de bekliyoruz. Çeşme’den feribotla başlayacak gezimizde öncelikle Thymiana köyündeki karnaval heyecanını yaşayacak, adanın zengin mutfağını, müzikli tavernalarını, kültürünü, yaşam tarzını, gece hayatını, ilginç köylerini, doğasını, hareketli çarşı bölgesini gezecek, Osmanlı döneminin izlerini süreceğiz. Ada’ya vardığımız ilk gün merkezde yapacağımız yürüyüş turunda hareketli çarşı bölgesini, Sakız kalesini, taş evlerle süslü dar sokaklarını, Justiniani Sarayını, Bayraklı Camii ve Osmanlı Kabristanının da bulunduğu (İlliastra) Kale meydanını, Bizans müzesi olarak kullanılan Mecidiye camiini ve Osmanlı dönemi çeşmelerini ve hamamı göreceğiz. Kahve molalarında keyif yaparak, adalılarla tanışacağız. Adada geçireceğimiz akşamda Ege müzikleri eşliğinde keyifli ve uzun bir yemeğe imza atacağız. Karagöz Turizmin uzman olduğu klasik rotası Sakız’a bu sefer renkli bir karnaval için gidiyoruz… Ön rezervasyon başladı ! Hemen arayın !..Mostra Günü; ada halkı ve Thymiana’ lılar tarafından, Ortaçağ’ a ait kıyafetler ile her türden kostümün ve maskenin kullanıldığı eğlenceli bir panayır günüdür. Çeşitli ikramların yer aldığı etkinlik her sene bayram havasında kutlanmaktadır ve özellikle korsanlarla ada halkının mücadelesinin canlandırıldığı “ Talimi “ Halk oyunları, karnavalın en eğlenceli bölümlerindendir.
Geziye dair notlar : Kişi Başı: 129 Euro_ ( Peşin ödeme fiyatıdır ve çift kişilik odada kişi başıdır / Word karta 3 taksit imkanı için arayınız )

Fiyata dahil olan hizmetler: Tüm ulaşım; Bursa- Çeşme- Bursa ulaşımı / Çeşme-Sakız-Çeşme feribot geçişleri/ Liman vergisi/ seyahat sigortası / gezi boyunca Türkçe rehberlik / Liman- otel- Liman transferleri, Thymiana Mostra karnaval turu, limanda Kyma otelde kahvaltı dahil konaklama… Fiyata dahil olmayan hizmetler : Öğle ve akşam yemekleri, (akşam yemekleri için rehberiniz grup olarak en güzel yerel mezeler ve deniz ürünleri menülerini uygun fiyata yemeniz konusunda organizasyon yapacaktır ) otellerde alınan extralar, müze girişleri, vize, pasaport masrafları, yurt dışı çıkış harcı, kişisel harcamalar…
Hareket saati: 8 Mart cuma akşamı gece yarısından sonra, dönüş 10 mart pazar akşamı

SON BAŞVURU: Vizesi hazır pasaportlarınızla birlikte 22 Şubat Cuma günü saat 12:00 VİZE İÇİN : Vizesi olmayan misafirlerimiz için son başvuru tarihi evraklarla birlikte 15 şubat 2019 dur ; Yeşil pasaportu olan yolcular vizeden muaftır. Bu gezide schengen vizesi gerekmektedir.



Genel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
129 Euro_

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet