Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Domaniç Hayme Ana Şenlikleri Gezisi (2 Eylül Pazar)

DOMANİÇ HAYME ANA'YI ANMA ŞENLİKLERİ

02 Eylül 2018 Pazar / Domaniç yaylası- Çarşamba Köyü- Hayme Ana Şenlikleri

Haftasonu Günübirlik Doğa & Kültür Gezisi

Bir başka Karagöz Turizm Klasiği olan rotamızda hem Domaniç dağlarının güzelliklerini seyretmeye hem de Çarşamba köyünde gerçekleşecek Hayme Ana’yı anma şenliklerine katılmayı hedefliyoruz. Gezimiz Domaniç dağları tırmanışı ile başlıyor, Domaniç Dağlarına gizlenmis 93 Muhacırlarının köyü Tahta Köprü ‘de kahvaltı molası veriyoruz. Yayla da bulunan yerleşimler, Domur Köy, Osman Gazinin büyüdüğü mızık çamı, yörenin en büyük pazarının kurulduğu Çukurca Köyü, Sarıkız Efsanesi ile meşhur Ilıcaksu ve Domaniç Şehrini görüp, Çarşamba köyünde gezimizin esas hedefi olan şenliklere katılacağız. Hayme Ana, Ertuğrul Gazi'nin annesi, Osman Gazi'nin ninesi, Süleyman Şah'ın ise hanımıdır. Hayme Ana'nın vefatından sonra ilk olarak Karakeçili Yörükleri her yıl onun mezarı başında mevlit okutmuşlar ve törene katılanlara etli pilav ve ayran ikram etmişlerdir.  Hayme Ana Şenlikleri daha sonra Sultan Abdülhamit devrinde devlet tarafından yapılmaya başlanmıştır. Çarşamba Köyü üstünde bulunan tören alanında Osmanlı Obasının Domaniç Yaylası'ndan Söğüt'e göçünü canlandırmak için yörük çadırları kurulmakta, cirit oyunu, mehter ve folklor gösterileri yapılmaktadır. Hayme Ana türbesi yanında bulunan küçük müzede bizimde (Şinasi Çelikkol’un bağışladığı eşyalar) katkımız vardır. Osmanlı’nın Söğüt’te ilk kurulduğu yılları ve yaylası Domaniç’i soluyacağımız gezimize bekliyoruz. Dönüş yolumuzda duruma göre İnegöl’de vereceğimiz köfte molası ardından Bursa’ya varacağız.

Geziye dair notlar: Kişi Başı: 140 TL... (peşin ödeme içindir)

Fiyata: Ulaşım / rehberlik/ ikramlar / yolda kahvaltı ikramı/ köylerde çay molaları dahildir. Öğle yemeği ve olabilecek müze girişi dahil değildir. Öğle yemeği program akışına göre şenlik alanındaki ikramlar veya Domaniç Çarşamba şehir merkezinde serbest alınacaktır. Hareket saati: 02 Eylül 2018 Pazar sabahı T.K.Merkezi önü 07:15 Doğumevi karşısı otobüs durağı: 07:30

SON BAŞVURU: 30 Ağustos perşembe günü saat: 12:00Genel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
140 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet