Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Safranbolu-Kastamonu-İnebolu Rotası (8-9 Nisan konaklamalı)

Safranbolu-Kastamonu-İnebolu Rotası

08-09 Nisan 2017 Ctesi/Pazar Yörükköy Daday Kastamonu İnebolu Kasabaköy Rotası

Hafta Sonu 1 gece 2 gün Konaklamalı Doğa&Kültür Gezisi

Baharın en güzel günlerinde farklı bir Batı Karadeniz rotasına gidiyoruz. Gezimiz kapsamında ilk gün Bursa’dan hareketle müze kent Safranbolu’ya varıyoruz. Safranbolu’nun tarihi evlerini, sokaklarını gezerek Cinci hanı, Arasta, Kaymakamlar Konağı, Hıdırlık tepesi, Eski Hükümet Konağı ve saat kulesini ve çarşı bölgesini görüyoruz, öğle yemeği molasını gözleme ve baklavanın en lezzetli yapıldığı yer olarak bilinen Yörük Köy’de verip Kastamonu’ya doğru devam ediyoruz. Öğleden sonraki programımızda Daday ‘da ahşap evleri ve el sanatları müzesini görüp Kasaba köyüne  gideceğiz. Kasaba köyü gezimizin en ilginç duraklarından biri olacak; zira Kasaba Köyü'nde 14'üncü yüzyılda hiç çivi kullanılmadan yapılan muhteşem bir sanat eseri “Mahmut Bey Camiini” göreceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Kastamonu ‘da…Akşam yemeği sonrası Kastamonu merkezde yapacağımız yürüyüş turumuzda, uzaktan Kastamonu Kalesi, Cumhuriyet Meydanı ve onu çevreleyen dönemsel mimari özellikleri taşıyan yapıları, saat kulesini, eski Kastamonu evlerinden örnekleri görüp Nasrullah Külliyesi, cami, medrese ve köprüsünü, Yılanlı dergahın meşhur kapısını, Yakupağa külliyesini, Atabey gazi camisini görüyoruz. Ayrıca mistik ve huzurlu havasıyla Şeyh Şaban-ı Veli külliyesini ziyaret edeceğiz.Pazar sabahı kalkıp ilk günümüzde rotamızı kuzeye çevirip baharı karşılayan Küre dağlarını aşarak, Karadeniz kıyısında Kurtuluş savaşımızın önemli ilçesi, İstiklal savaşı madalyalı İnebolu’ya gidiyoruz. İnebolu’dan Ankara’ya uzanan yol İstiklal yolu olarak bilinmektedir ve İnebolu’da önce Atatürk’ün meşhur şapka nutkunu verdiği İnebolu Türk ocağı binasını ziyaret ediyoruz. Şapka devrimini ve Kurtuluş savaşının bölgedeki unutulmaz anılarını dinliyoruz. Meşhur İnebolu denk kayığını, bordo beyaz boyalı ahşap evleri ve mütevazi çarşı bölgesini gezip, görüyoruz. Doğası güzel Küre dağlarında vereceğimiz çay molası ardından tekrar Kastamonu’ya dönüyoruz ve yol üzerinde Kuyu kebabı ziyafeti çekiyoruz. Bursa’ya dönüşümüz Karabük Bolu üzerinden..

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 365 TL… (peşin ödeme fiyatıdır)

Fiyata Ulaşım / rehberlik / seyahat sigortası/ sabah kahvaltı ikramı ve yol ikramları / Kastamonu’da 1 gece konaklama, açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Öğle yemekleri ve olabilecek müze girişleri hariçtir. Kastamonu’da konaklayacağımız otel: Mütevelli otel Otelimiz: http://www.mutevelli.com.tr/Hareket saati: 08 Nisan 2017 ctesi sabahı T.K.M önü saat 05:00 Doğumevi karşısı: 05:15

SON BAŞVURU: 05 Nisan Çarşamba günü saat 12:00Genel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
365 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet