Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
SAKIZ ADASI / MOSTRA KARNAVALI (25-26 Şubat 2017)

Şubat Ayı Karnaval Ayıdır

SAKIZ ADASI / MOSTRA KARNAVALI

25- 26 Şubat 2017 / Karnavalların en renklisi Sakız adasında…

Haftasonu 1 gece 2 gün konaklamalı ada & kültür gezisi
Çeşme yarımadasının tam karşısında bulunan, Homeros' un adası Sakız Adasının en önemli karnavallarından Thymiana köyünde ki MOSTRA KARNAVALI bu sene 26 Şubat' ta gerçekleşecek. Ada halkının üç ay önceden hazırlanmaya başladığı bu festivalde renkli ve keyifli anlar yaşamak için sizi de bekliyoruz.Çeşme’den feribotla başlayacak gezimizde öncelikle Thymiana köyündeki karnaval heyecanını yaşayacak, adanın zengin mutfağını, müzikli tavernalarını, kültürünü, yaşam tarzını, gece hayatını, ilginç köylerini, doğasını, hareketli çarşı bölgesini gezecek, Osmanlı döneminin izlerini süreceğiz. İsteyenlerle adanın güneyine yapacağımız turda narenciye bahçeleri arasındaki taş konakları ile meşhur Kambos bölgesini görecek, seramik atölyeleri ile meşhur Armolia- dar sokakları ve kendine has el yapımı desenli evleri ile meşhur Pirgi, bir başka kale köy Mesta ‘yı gezerek adanın sembolü Sakız ağaçları ile tanışacağız, üstelik yakın zamanda açılan muhteşem Sakız müzesini gezeceğiz.. Ada merkezinde yapacağımız yürüyüş turunda hareketli çarşı bölgesini, Sakız kalesini, dar sokaklarını, Justiniani Sarayını, Bayraklı Camii ve Osmanlı Kabristanının da bulunduğu (İlliastra) Kale meydanını, Bizans müzesi olarak kullanılan Mecidiye camiini ve Osmanlı dönemi çeşmelerini ve hamamı göreceğiz. Adada geçireceğimiz akşamda Ege müzikleri eşliğinde keyifli ve uzun yemeğe imza atacağız. Karagöz Turizmin klasik rotası Sakız’a bu sefer renkli bir karnaval için gidiyoruz…

Ön rezervasyon başladı!
Mostra Günü; ada halkı ve özellikle Thymiana’ lılar tarafından, Ortaçağ’ a ait kıyafetler ile her türden kostümün ve maskenin kullanıldığı eğlenceli bir panayır günüdür. Çeşitli ikramların yer aldığı etkinlik her sene bayram havasında kutlanmaktadır ve özellikle korsanlarla ada halkının mücadelesinin canlandırıldığı “ Talimi “ Halk oyunları, karnavalın en eğlenceli bölümlerindendir.

Geziye dair notlar : Kişi Başı: 155 Euro_ ( Peşin ödeme fiyatıdır ve çift kişilik odada kişi başıdır )

Fiyata dahil olan hizmetler: Tüm ulaşım; Bursa- Çeşme- Bursa ulaşımı / Çeşme-Sakız-Çeşme feribot geçişleri/ Liman vergisi/ seyahat sigortası / gezi boyunca Türkçe rehberlik / Liman- otel- Liman transferleri, Thymiana Mostra karnaval turu, Sakız müzesi giriş ücreti, merkezde Diana veya Kyma otelde kahvaltı dahil konaklama…

Fiyata dahil olmayan hizmetler : Öğle ve akşam yemekleri, (akşam yemekleri için rehberiniz grup olarak en güzel yerel mezeler ve deniz ürünleri menülerini uygun fiyata yemeniz konusunda organizasyon yapacaktır ) otellerde alınan extralar, müze girişleri, vize, pasaport masrafları, yurt dışı çıkış harcı, kişisel harcamalar ve / Sakız adası güneyine ( Kambos’tan geçerek- Pyrgi- Mesta- Armolia / Sakız ağacı yetişen bölge ) yapacağımız günlük tur hariçtir. Extra Tur:Sakız adasının “Unesco” tarafından da koruma altında olan 3 köyüne gerçekleştireceğimiz ada turu birinci gün yapılacaktır. Mastichoria (Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge) Armolia (seramik köyü), Pirgi (Geometrik desenli evleriyle ünlü Orta çağ köyü), Mesta (Cenevizlilerden kalma antik bir labirent köy), Limenas (Balıkçı köyü) yemek molası. Yemeğin ardından, otele transferiniz gerçekleştirilecektir. Tura katılmak istemeyenler için Sakız adası çarşısında alışveriş ve keyif için serbest zaman.Hareket saati: 24 Şubat cuma akşamı gece yarısından sonra, dönüş 26 şubat pazar günü akşamı ...

SON BAŞVURU: Vizesi hazır pasaportlarınızla birlikte 17 Şubat Cuma günü saat 18:00

VİZE İÇİN : Yeşil pasaportu olan yolcular vizeden muaftır. Bu gezide schengen vizesi gerekmektedir.

KARAGÖZ TURİZM SEYAHAT ACENTASI

Eski Aynalı Çarşı No:4 Bursa Tel: 224 2218727-2205350 Web: www.karagoztravel.com e-mail: travel@karagoztravel.com


Genel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
155 Euro_

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet