Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Eskişehir ve Dağlık Frigya Gezisi (22-23 Ağustos ctesi/pazar)

22-23 Ağustos 2015 Ctesi/Pazar / Dağlık Frigya bölgesi ve Eskişehir Haftasonu 1 gece 2 gün konaklamalı doğa & kültür gezisi 
Son yıllarda gözle görülür bir değişim yaşayan Eskişehir’in önemli yerlerini, ve yeniliklerini göreceğimiz ikinci günde ise Frig bölgesine gideceğimiz gezimizde ilk durağımız ülkemizin ilk otomobili Devrim ve  Eskişehir tren istasyonu olacak. Daha sonra kentin en büyük yeşil alanı Bilim Sanat ve Kültür parkı içinde gezerek, trene bineceğiz, masal şatosu ve korsan gemisine gideceğiz, hemen karşısındaki uzay evini dışardan görüp sualtı dünyasına gideceğiz. Daha sonra rotamızı Odunpazarı bölgesine çevirerek, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller müzelerini ziyaret edeceğiz, restore edilmiş tarihi Odunpazarı evleri, Kurşunlu Camii - Külliyesi ve Lületaşı ustaları ve dükkanlarının bulunduğu Atlıhan’ı ziyaret edeceğiz, Lületaşı ile yapılmış el sanatı ürünlerini göreceğiz. Öğle yemeğinde çiğbörek yiyerek, Eskişehir’in içinden geçen Porsuk çayının kente nasıl hayat verdiğine tanık olacağız ve üzerinde gondol ve tekne gezisine katılacağız. Eskişehir’in cıvıl cıvıl sokaklarında keşif için serbest zamanınız olacak. İlk gün programımızı Haller Gençlik Merkezi binası ve meşhur tatlıcısı ile sonlandıracağız ve otelimize giriş yapacağız.  Gezmizin ikinci gününde; M.Ö.7 yüzyıla uzanıp, dağlık frigya bölgesinde dolu dolu bir gün geçireceğiz. Gezimiz afyon çiçeklerinin süslediği Ayazin köyü ve Avdalaz kalesi ile başlayacak, Kapadokya benzeri oluşumların süslediği vadiden geçip Avdalaz kalesine gideceğiz. Frigler döneminde de sularından şifa bulunan kaplıca bölgesi Gazlıgöl’den geçip İhsaniye ve Döğer bölgesine devam edeceğiz. Üçler kayasında ilginç kayaların ve köy evlerinin birbiri ile nasıl iç içe yaşadığına tanık olacağız. Döğer ‘de sizi büyüleyecek kaya oluşumları ve Friglerin önemli Açıkhava anıtlarından Aslantaş’ ı görüp Sarıcaova dağ geçidinden Midas heykelinin bizi karşılayacağı Kümbet köyüne varacağız. Günün en güzel saatlerinde; Frig vadisine ait ilginç köyler ve kaya oluşumlarının arasından geçerek ulaşacağımız Yazılıkaya bölgesini yürüyerek dolaşacak, Frig vadisinde bulunan en önemli anıt; Yazılıkaya- Midas anıtı ve yerleşiminde mola vereceğiz. Bitmemiş anıt, Arezastis anıtı, ve birçok ilginç Frig açıkhava yerleşimi, anıtlarını göreceğimiz izlerini takip edeceğimiz gezimizin sonunda Eskişehir üzerinden Bursa’ya döneceğiz.

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 310 TL… (peşin ödeme içindir)

Fiyata Ulaşım / ikramlar/ rehberlik / kahvaltı - konaklayacağımız namlı otelde kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Öğle yemeği ve olabilecek müze girişleri hariçtir.

Hareket saati: 22 Ağustos ctesi sabahı T.K.Merkezi önü: 07:00 Doğumevi karşısı otobüs durağı: 07:15

SON BAŞVURU: 19 Ağustos çarş günü saat: 12:00Genel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
310 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet