Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Trenle Sagalassos Antik Kentine Yolculuk (5-7 Temmuz 2024 2 gece konaklamalı)

TRENLE SAGALASSOS ANTİK KENTİNE YOLCULUK

Kuyucak Lavanta köyü, Salda Gölü, Kuyucak, Sagalassos, Burdur, Eğirdir Gölleri

BU KEZ LAVANTA ÇİÇEKLERİ DÖNEMİNDE...

05- 07 Temmuz 2024 Cuma/ Ctesi /Pazar Sagalassos antik kenti -Salda- Burdur- Eğirdir gölleri

Hafta Sonu 2 gece 3 gün Konaklamalı Doğa & Kültür Gezisi

Bursa’dan ilk defa bizim başlattığımız, klasik rotalarımız arasına giren farklı bir rota,  kilometresi bol fakat kendinizi dünyanın farklı bir noktasında hissedeceğiniz doğa ve göller..bu kez yolculuğun bir kısmını demiryolu heyecanıyla yani Trenle gerçekleştireceğimiz muhteşen bir gezi..  Gezimiz yolumuz üzerinde el dokuması bezleriyle meşhur, renkli boyalı evleriyle Buldan ilçesi ile başlayacak..Buldan’da ev tekstili dükkanlarına uğrayarak alışveriş için zaman ayıracağız. Öğle yemeği molası sonrası Trene bineceğimiz istasyona giderek bizi Sagalassos’a götürecek trenimize bineceğiz.. İstasyon’da bizi bekleyen aracımızla akşamüzeri saatlerinde Ağlasun ‘a geçerek otelimize giriş yapıyoruz.

İkinci günümüzde otelimizde uzun ve keyifli bir kahvaltı, yürüyüş ardından,  Lavanta kokulu köy Kuyucak'a gdiyoruz.. Lavanta tarlaları arasında gezmek, köyde mola vermek için zamanımız olacak.. Öğle saatlerinde, Burdur gölü kenarında kurulu Burdur şehrine geçiyoruz. Şehrin tarihi merkezinde kısa yürüyüş gezisi yapıyoruz, ve saat kulesini, Ulucami’yi, tarihi çarşı bölgesini görüyoruz. Öğle yemeğinde yöreye has Burdur şişi tercih edeceğiz. Yemek sonrası ziyaret edeceğimiz Burdur müzesi Sagalassos Antik kentine dair önemli arkeolojik buluntuları barındırıyor ve antik kente yaptığımız ziyaretimizin tamamlayıcısı olacak.. İkinci günümüzde önemli durağımız dünyanın en derin göllerinden biri olan Salda gölü olacak, Turkuaz renkli Salda gölünün doğası Mars gezegenine benzetiliyor ve Türkiye’nin Maldivleri olarak anılıyor. Otele dönüş yolumuzda vakit kalırsa, ülkemizde turizme ilk açılan ve geçmişte içinde göller barındıran İnsuyu mağarasına uğrayacağız.

Gezimizin son günü rotamızı önce muhteşem manzarası ve etkileyici yükseklikte konumu ile bizi başka bir dünyaya götürecek, yemyeşil bir ovaya hakim Sagalassos antik kentine çeviriyoruz... Son yıllarda yapılan restorasyon çalışmaları ile her geçen gün daha fazla ayağa kaldırılan etkileyici konumdaki kentte MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyuna tanık olacağız. Dünyanın en yüksek rakımlı 9000 kişilik tiyatrosu, kendine has kaya mezarlarıyla bilinen antik kent sizi kendisine hayran bırakacak.. Daha sonra günün her saati farklı renge bürünen Eğirdir gölüne gidiyoruz. Eğirdir Yeşilada olarak bilinen yarımada üzerinde yürüyüş yapıyoruz. Hızırbey camii, Kervansaray, Dündarbey medresesi ve Aya Stefanos kilisesi gibi tarihi yapıları görüyoruz, huzurlu gölün atmosferinde dinleniyoruz. Göl kenarında balık ziyafeti yapıyoruz. Yemek sonrası Eğirdir in sırtını yasladığı dağa tırmanarak muhteşem Eğirdir gölü manzarası eşliğinde kahve molası veriyoruz...Isparta’da hediyelik gül ürünleri satan dükkanlara uğramayı unutmadık.! Eğirdir gölü manzarası eşliğinde kuzeye Afyon’a doğru çıkacağımız güzel manzaralı yolculuğumuz sonunda, program akışına göre eski Afyon’da kale altında mola verebiliriz..

...
Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 0 TL…

Fiyata Ulaşım / rehberlik / seyahat sigortası/ sabah kahvaltı ikramı ve yol ikramları / Ağlasun’da bölgenin tek ve en lüks otelinde 2 gece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama/ tren biletiniz dahildir. Öğle yemekleri ve olabilecek müze, mağara girişleri -akşam yemeğindeki içecekleriniz ve extralarınız hariçtir. Bu gezide Konaklayacağımız, sakin dinlendirici atmosferi ile keyfini çıkaracağımız özel otelimiz: Sagalassos Lodge & Spa oteldir, Gezilerimiz katılımcı sayısı az, küçük gruplarla yapılmaktadır, Bu gezide hedeflenen grup sayısı max 16 kişidir. Hareket saati: 05 Temmuz Cuma sabahı Nilüfer Metro durağı Migros Market tarafı otobüs cebi : 06:15

SON BAŞVURU: 24 Haziran pztesi günü saat 12:00/ Lütfen rezervasyonu son güne bırakmayınız!

...

..

.
Geziler Hakkında Bilgi ve Rezervasyon için                     :

1995 Yılından Günümüze Bursa’da Özel Tarih ve Kültür Turları Düzenleyen Tek Acenta

Karagöz Turizm Seyahat Acentası

Eski Aynalı Çarşı No:7  Tel / Fax : 224 221 87 27-223 85 83

web: www.karagoztravel.com & e mail: travel@karagoztravel.comGenel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
0 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet