Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
İstanbul Karaköy'den Pera'ya..Yürüyüş rotası (14 Ocak Pazar)

İstanbul Yürüyüş Rotası,

KARAKÖY'DEN PERA'YA...

14 Ocak 2024 Pazar / Galataport- Modern Sanat Müzesi- Karaköy- Pera

Haftasonu Günübirlik Şehir Kültürü Gezisi
İstanbul’a yapacağımız bu şehir kültürü gezimizde ilk durağımız Galataport olacak. Hedefimiz, yakın zamanda ziyarete açılan Modern Sanat müzesini gezmek.. Müze sonrası Galataport’ta da serbest zamanımız olacak.  Müzede koleksiyon sergilerinin yanısıra aşağıda başlıklar halinde yazdığımız güncel sergiler izlenebilir; Yüzen Adalar, Nuri Bilge Ceylan: Başka Bir Yerde, Hep Buradayız, Renzo Piano: Yerin Ruhu, Mimarinin İnşası -İstanbul Modern'in Yeni Müze Binası… Modern Sanat müzesi gezimiz ardınan yürüyerek Galataport'tan ayrılıyoruz, yolumuz üzerinde Kılıç Ali Paşa külliyesi hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi bünyesinde bulunan Tophane-i Amire Kültür Sanat ve Merkezine uğruyoruz, güncel sergileri izliyoruz.Tophane-i Amire binası, 15. yüzyılda Bizans döneminde Ste. Claire ve Aya Photini kiliselerinin yer aldığı Metopon adlı bölgede kurulmuştur. Sultan II. Mehmet tarafından fetihten sonra kurulan top döküm merkezi, Osmanlı ordu ve donanmasının kullandığı askeri topların üretildiği yerdir. Daha sonra Karaköy'e doğru devam edeceğiz. Renkli Karaköy sokaklarından geçtikten sonra rotamızı önce Galata bölgesine daha sonra Pera'ya doğru çevireceğiz. Galata Kulesi ve meydanı, meşhur Doğan apartmanı, Tünel, Narmanlı Han, Botter apartmanı, Galata Mevlevihanesi, Pera Palas Oteli, Büyük Londra Oteli ve burada yazmaya fırsat bulamadığımız birçok ilginç yapı ve detayı sizlerle paylaşacağımız yürüyüş gezimiz sonrası akşam saatlerinde Bursa’ya doğru hareket edeceğiz.

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 1100 TL..

Fiyata Ulaşım / köprü geçişleri / rehberlik / kahvaltı ikramı ve yol ikramı dahildir. Öğle yemeği, olabilecek müze girişleri hariçtir. Yürüyüş gezisidir, katılımcı sayısı sınırlıdır..! Gezilerimiz katılımcı sayısı az, küçük gruplarla yapılmaktadır. Gezide hedeflenen grup sayısı max 16 kişidir. Hareket saati: 14 Ocak 2024 Pazar sabahı Nilüfer metro durağı Migros tarafı 07:15

SON BAŞVURU: 10 Ocak çarşamba günü saat:12:00 / Lütfen rezervasyonu son günlere bırakmayınız !

...
KARAGÖZ TURİZM SEYAHAT ACENTASI

Eski Aynalı Çarşı No:7 Bursa

Tel: 224 2218727-2205350

Web: www.karagoztravel.com e-mail: travel@karagoztravel.comGenel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
1100 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet