Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
İstanbul Fener Balat Gezisi (6 Ocak Ctesi)

İstanbul Fener Balat Gezisi

6 Ocak 2024 Ctesi / Fener Balat Bölgesi ve Denize Haç Atma Töreni

Hafta sonu günübirlik İstanbul kültür gezisi

Fener - Balat Epifani Yortusu Haç Atma Töreni Gezisi..6 Ocak'ta yani İsa'nın doğumundan 12 gün sonra Ortodokslar İsa'nın Ürdün Nehri'nde vaftiz edilişinin üzerine Epifani Yortusu yaparken, Katolikler İsa'nın mesih olduğunu müjdeleyen yıldızın belirmesiyle üç kralın peygamberi ziyaret ettiğini kutlar. Vaftiz konusu da sembolik olarak kutsal haçın denize atılarak suların kutsanması olarak somutlaşır. Haç suya atılır, sembolik olarak gönüllüler o gün birlikte suya atlar ve haça ulaşmaya çalışır. İlk ulaşan olmak isterler çünkü ilk ulaşan ödül kazanır.. Tüm bu ritüelleri izleyecek ve konuşacağız. Bu gezimizde yılda sadece 1 kez gerçekleşen bu özel tören için Patrikhane'de ki ayini izleyebilir, sonrasında denize haç atma törenini görebilirsiniz. Fener Balat bölgesinin kültürel dokusunu yaşayabileceğiniz rengarenk boyalı ilginç mimariye sahip evlerin süslediği sokaklarında rehber eşliğinde gezebilirsiniz.Yürüyüş gezimiz sırasında görebileceğiniz bazı yerler; Maraşlıyan Rum Okulu - Fener Rum Patrikhanesi - Sveti Stefan Kilisesi - Fener Evleri - Fener Rum Erkek Lisesi - Moğolların Azize Meryem Kilisesi/Kanlı Meryem Kilisesi - Yoakimyon Kız Rum Okulu - Dimitri Kantemir Sarayı - Balat Çıfıt Çarşısı - Ahrida ve Yanbol Sinagogları - Surp Hreşdegabet Ermeni Kilisesi - Ferruh Kethüda Cami.Eğri kapı-Kaligeria kapısını görüp yolumuza birçok filme konu olmuş Anemas zindanları ve 5.yy da Kudüs’ten Meryemana’nın kıyafetlerinin yollandığı kilise olarak bilinen Bleherna Kilisesi ve Ayazması ile devam edeceğiz. Öğe yemeğinde bölgenin meşhur köftecisi veya pastırmalı kurufasülyesi ile meşhur lokantasında mola verebiliriz . Son dönemde restore edilen evleri, kafeleri, sanat atölyeleri, hareketli dükkanları ve Pazar günleri kurulan antika mezatı ile bambaşka bir kimliğe bürünen Balat semtinde keyifli anlar geçirip; Cabir Cami, Balat Or-Hayim Hastanesi, Ferruh Kethüda Camii, Surp Hiraşdagabet Ermeni kilisesi ve Ahrida Sinagogu…. İstanbul’daki ilk kahvehanelerin açıldığı yer olarak bilinen Balat’ta ayrıca şarkılara konu olmuş Agora meyhanesi de var. Bölgedeki ilginç kafelerde keşif ve mola için serbest zamanımız da olacak..

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 1100 TL..

Fiyata Ulaşım / feribot geçişleri / rehberlik / kahvaltı ikramı ve yol ikramı dahildir. Öğle yemeği, olabilecek müze girişleri hariçtir. Gezide bahsi geçen dini yapıların bazıları dışardan, izin alabildiklerimiz içerden görülecektir.  Yürüyüş gezisidir, katılımcı sayısı sınırlıdır..! Gezilerimiz katılımcı sayısı az, küçük gruplarla yapılmaktadır. Gezide hedeflenen grup sayısı max 16 kişidir. Hareket saati: 6 Ocak 2024 Ctesi sabahı Nilüfer metro durağı Migros tarafı 07:15

SON BAŞVURU: 3 Ocak çarşamba günü saat:12:00 / Lütfen rezervasyonu son günlere bırakmayınız !

...
KARAGÖZ TURİZM SEYAHAT ACENTASI

Eski Aynalı Çarşı No:7 Bursa

Tel: 224 2218727-2205350

Web: www.karagoztravel.com e-mail: travel@karagoztravel.comGenel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
1100 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet