Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Osman Hamdi Bey’in izinde İstanbul – (Günübirlik 5 Mart)

Osman Hamdi Bey’in izinde – Günübirlik İstanbul Gezisi

5 Mart 2023 Pazar / Arkeoloji Müzesi-Sultanahmet -Yeraltı Sarnıçları- Galataport

Hafta Sonu Günübirlik İstanbul Kültür & Müze gezisi

Ocak ayında yaptığımız ve sizlerden gelen talep üzerine programa bu kez günübirlik versiyonuyla koyduğumuz bu özgün rotamız kapsamında tarihi yarımada bölgesinin güzelliklerini yaşamayı, yürüyerek keşfetmeyi, Ünlü müzeci, arkeolog, ressam Osman Hamdi Bey’in şehirdeki izlerini takip etmeyi hedefliyoruz.. Birinci gün sabah İstanbul'a giderken yolumuz üzerinde Eskihisar'da bulunan Osman Hamdi Bey evini görererek, sabah kahvemizi içeceğiz. Daha sonra İstanbul’un merkezine Sirkeci’ye ulaşarak önce meşhur Orient Express treninin geldiği eski gar binasını ziyaret ediyoruz daha sonra İstanbul Arkeoloji müzesine çıkıyoruz. Nemrut Dağı’nda, Sayda’da (Lübnan), Lagina’da (Muğla) arkeolojik kazılar gerçekleştiren Osman Hamdi Bey, buralarda günyüzüne çıkardığı önemli buluntuları İstanbul Arkeoloji Müzesi’ne taşımıştı. Meşhur İskender Lahdi ve Ağlayan kadınlar lahdi bunlardan sadece ikisi.. Çinili Köşk’te yine Osman Hamdi Bey’in yağlı boya resmini yaptığı Abı Hayat çeşmesini ve özel çini koleksiyonunu gördükten sonra Öğle yemeği molası vereceğiz. Öğleden sonraki duraklarımız yeraltı İstanbul’una dair yakın zamanda restore edilerek yeniden ziyaret açılan muhteşem görsel şovların yapıldığı Yerebatan sarıcı Şerefiye Sarnıcı olacak.. Daha sonra rotamızı Pera bölgesine çevireceğiz. Osman Hamdi Bey’in en önemli tablolarının bulunduğu Pera müzesinde soluklandıktan sonra İstanbul’dan ayrılmadan önce Galata Port’a uğrayacak orada geçireceğimiz serbest zaman sonrası Bursa’ya doğru yola çıkacağız.

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti:595 TL ...

Fiyata Ulaşım / rehberlik / kahvaltı ikramı dahildir. Öğle yemeği ve gezi sırasında olabilecek müze girişleri hariçtir. Butik gezilerimiz katılımcı sayısı az, küçük gruplarla yapılmaktadır. ilk hedeflenen grup sayısı max 16 kişidir..   Hareket saati: 5 Mart Pazar sabahı Nilüfer metro durağı Migros market tarafı 06:45

SON BAŞVURU: 1 Mart çarşamba günü saat: 12:00 / Lütfen rezervasyonu son günlere bırakmayınız !Genel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
595 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet