Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Sakız Adası / Mostra Karnavalı (24-26 Şubat 2023)

Şubat Ayı Karnaval Ayıdır

SAKIZ ADASI / MOSTRA KARNAVALI

24- 26 Şubat 2023 / Karnavalların En Renklisi Sakız Adasında…

Haftasonu 2 gece 3 gün konaklamalı ada & kültür gezisi
Çeşme yarımadasının tam karşısında bulunan, Homeros' un adası, Sakız Adasının en önemli karnavallarından Thymiana köyünde ki MOSTRA KARNAVALI bu sene şubat sonu gerçekleşecek. Ada halkının üç ay önceden hazırlanmaya başladığı bu festivalde renkli ve keyifli anlar yaşamak için sizi de bekliyoruz. Çeşme’den feribotla başlayacak gezimizde öncelikle Thymiana köyündeki karnaval heyecanını yaşayacak, adanın zengin mutfağını, müzikli tavernalarını, kültürünü, yaşam tarzını, gece hayatını, ilginç köylerini, doğasını, çarşı bölgesini gezecek, Osmanlı döneminin izlerini süreceğiz. Ada’ya vardığımız ilk gün merkezde yapacağımız yürüyüş turunda merkezin dar sokaklarını, Korais Kütüphanesi-Philip Argenti Etnoğrafya müzesini, hareketli çarşı bölgesini, Sakız kalesini, taş evlerle süslü dar sokaklarını, Justiniani Sarayını, Bayraklı Camii ve Osmanlı Kabristanının da bulunduğu (İlliastra) Kale meydanını, Bizans müzesi olarak kullanılan Mecidiye camiini ve Osmanlı dönemi çeşmelerini ve hamamı göreceğiz. Kahve molalarında keyif yaparak, adalılarla tanışacağız. İkinci gün ise; adanın güneyine yapacağımız turla narenciye bahçeleri arasındaki taş konakları ile meşhur Kambos bölgesini görecek, seramik atölyeleri ile meşhur Armolia- dar sokakları ve kendine has el yapımı desenli evleri ile meşhur Pirgi, bir başka kale köy Mesta ‘yı gezerek adanın sembolü Sakız ağaçları ile tanışacağız. Akşamları Ege müzikleri eşliğinde keyifli ve uzun yemeklere imza atacağız. Adada son günümüzü karnaval heyecanına ayırdık. Karagöz Turizmin uzman olduğu klasik rotası Sakız’a bu sefer renkli bir karnaval için gidiyoruz… Ön rezervasyon başladı ! Hemen arayın !..
Mostra Günü; ada halkı ve Thymiana’ lılar tarafından, Ortaçağ’ a ait kıyafetler ile her türden kostümün ve maskenin kullanıldığı eğlenceli bir panayır günüdür. Çeşitli ikramların yer aldığı etkinlik her sene bayram havasında kutlanmaktadır ve özellikle korsanlarla ada halkının mücadelesinin canlandırıldığı “ Talimi “ Halk oyunları, karnavalın en eğlenceli bölümlerindendir.

Geziye dair notlar : Kişi Başı: 235 Euro_  Peşin ödeme fiyatıdır ve çift kişilik odada kişi başıdır

Fiyata dahil olan hizmetler: Tüm ulaşım; Bursa- Çeşme- Bursa ulaşımı / Çeşme-Sakız-Çeşme hızlı feribot geçişleri/ Liman  vergisi/ seyahat sigortası / gezi boyunca Türkçe rehberlik / Liman- otel- Liman transferleri / şehir merkezindeki tur / Cumartesi günü Sakız adası güneyine (Kambos’tan geçerek- Pyrgi- Mesta- Armolia / Sakız ağacı yetişen bölge ) yapacağımız günlük tur, Thymiana köyünde gerçekleşen Mostra karnaval turu, limanda Kyma otelde kahvaltı dahil konaklama…

Fiyata dahil olmayan hizmetler : Öğle ve akşam yemekleri, (akşam yemekleri için rehberiniz grup olarak en güzel yerel mezeler ve deniz ürünleri menülerini uygun fiyata yemeniz konusunda organizasyon yapacaktır ) otellerde alınan extralar, olabilecek müze girişleri, vize, pasaport masrafları, yurt dışı çıkış harcı, kişisel harcamalar… Hareket saati: 24 şubat Cuma sabahı 01:30, dönüş 26 şubat pazar akşamı 23:30

SON BAŞVURU: Vizesi hazır pasaportlarınızla birlikte 6 Şubat pazartesi günü saat 12:00 / Lütfen başvuru için son günleri beklemeyiniz..VİZE GEREKLİ Mİ? : Yeşil pasaportu olan yolcular vizeden muaftır. Bu gezide schengen vizesi gerekmektedir.

...
Geziler Hakkında Bilgi ve Rezervasyon için                     :

1995 Yılından Günümüze Bursa’da Özel Tarih ve Kültür Turları Düzenleyen Tek Acenta

Karagöz Turizm Seyahat Acentası

Eski Aynalı Çarşı No:4  Tel / Fax : 224 2218727-2205350Genel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
235 Euro_

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet