Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Trakya’nın İncisi Edirne Gezisi (9-10 Ekim konaklamalı)

Trakya’nın İncisi Edirne Gezisi

9-10 Ekim 2021 Ctesi/Pazar

Tarih dolu Kırklareli ve Edirne’de keyifli günler

Haftasonu 1 gece 2 gün Konaklamalı Doğa & Kültür Gezisi

Trakya’nın en güzel şehirlerine gideceğimiz gezimiz Kırklareli ile başlayacak. Kırklareli merkezde Yayla Mahallesine çıkarak son yıllarda restore edilen eski evleri ve ilginç müzeleri göreceğiz. Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir aynısını ziyaret edeceğiz, Türkiye, Yunanistan, Karadağ ve Bulgaristan’ın ortak kültürel değerlenin sergilendiği Ali Rıza Efendi Kültür evini, Eski Türk Ocağı binası- günümüzde Kırklareli yaşam kültürünü anlatan Etnoğrafya evini göreceğiz. Kasaplar arasında meşhur köftecilerde öğle yemeği molası vereceğiz.. Daha sonra yola devam ederek Edirne’ye varacağız. Geçmişten günümüze Trakya’nın incisi Edirne’de hayatı dondurarak; sokaklarında ve hareketli çarşısında yürüyecek, meşhur Selimiye Camii, Edirne Müzesi, yeni açılan Necmi İğe Evi Etnoğrafya Müzesi, Üç şerefeli Camii, Eski Camii, II.Beyazıt Külliyesi; ödüllü sağlık müzesi ve yeni açılan İmaret müzesini gezeceğiz. Karaağaç – Pazarkule, Karaağaç Tren İstasyonu (Yunanistan ile Sınırımız), Tunca, Arda ve Meriç Nehri Kenarında Söğütlük Ormanı, Tunca nehrinin iki kolu arasındaki adayı; Sarayiçi, Kırkpınar ve diğer tarihi yerleri görerek akşam yemeğimizi Meriç nehri kenarında alacağız. Dönüş yolumuzda Saros körfezi manzaralı Bolayır’a uğrayarak vatan şairi Namık Kemal ve Orhan Gazinin  oğlu Gazi Süleyman paşanın türbelerini göreceğiz. Dönüşümüz Gelibolu- Lapseki üzerinden olacak.

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 695 TL...

Fiyata dahil olanlar: Ulaşım / rehberlik/ seyahat sigortası/ yolda kahvaltı ve ikramlar / Edirne merkezde (Konaklayacağımız otel Efe otel’dir.) kahvaltı dahil konaklama. Edirne Meriç nehri kenarında akşam yemeği... Fiyata dahil olmayanlar: müze girişleri, öğle yemekleri, otellerde ve akşam yemeğindeki extralarınız. Butik gezilerimiz katılımcı sayısı az, küçük gruplarla yapılmaktadır. ilk hedeflenen grup sayısı max 15 kişidir. Kullanacağımız ulaşım aracı içinde bulunduğumuz süreçle ilgili hijyen kurallarına uygun, dezenfekte edilmiştir. Hareket saati: 9 Ekim ctesi sabahı T.K.Merkezi önü: 05:30  Doğumevi karşısı otobüs durağı: 05:45

SON BAŞVURU: 6 Ekim çarşamba günü saat: 12:00 / Lütfen rezervasyonu son güne bırakmayınız !Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
695 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet