Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Uludağ Yamaçlarından Hisara (21 Mart Pazar)

Uludağ Yamaçlarından Hisara

21 Mart 2021 Pazar / Mollafenari’den Kale içine, Bursa surları, Müzeler ve Alipaşa..

Haftasonu Günübirlik Şehir Kültürü Gezisi

Yaşadığımız şehrin bilinmeyen yüzünü, sık yürümediğiniz sokaklarını size gezdirmeyi hedeflediğimiz gezimiz Cumhuriyet caddesinden, Timurtaşpaşa’dan, Tahtakale’den baktığınızda uzaktan gördüğünüz, küçük evlerle dolu Bursa yamaçlarında başlayacak. Araçla çıkacağımız Üftade Tekkesi bölgesinden itibaren, yürüyerek Bursa hikayeleri ve bilgiler eşliğinde; Üçkuzular Türbesi ve camii, Mollafenari camii ve türbesi, Somuncu baba evi, Tezveren Sultan, İvazpaşa türbesini görüp, üçkurnalarda Kartacalı ünlü komutan Hanibal’ı hatırlayacağız. Çok güzel restore edilmiş iki ayrı Bursa evlerinde yakın zamanda açılan Yaşam Kültürü Müzesi ve Sağlık müzesini gezeceğiz. Bursa surlarının son durumunu Yerkapı’dan itibaren keşfederek zindan kapıya gideceğiz ve restorasyon çalışmalarını görerek, hisar içinde Bursa surlarından günümüze ulaşmış son 2 orijinal kuleyi size göstereceğiz. Osmanlı döneminde surlar içinde yapılmış ilk cami, Sultan Orhan’ın ağabeyi Alaaddin Bey’in camiini, inşaatında kullanılan ilginç Bizans dönemi sütun başlıkları ve mermerleri görüp Bursa’nın fetih yıllarına gideceğiz. Hisar içinde arkeopark olarak düzenlenmeye çalışılan yer mozaiklerinin çıktığı bölgeyi inceleyip Alipaşa semtine geçeceğiz. Osmanlı’nın ilk yıllarına damga vurmuş Çandarlı ailesinden Alipaşa’nın yaptırdığı camiyi görüp, Alipaşa oyuncak kütüphanesini göreceğiz. Yürüyüş gezimiz sırasında, yolumuz üzerinde çay-kahve molaları vererek, burada sayamadığımız bir çok ilginç sokak ve binayı görüp hikayelerini paylaşacağız. Yamaçlardan Bursa kalesine inerek bölgenin ilginç hikayelerini, Bursa’nın çok bilinmeyen yüzünü size anlatacağımız gezimize bekleriz.
Geziye dair notlar: Kişi Başı: 139 TL..

Fiyata Üftade tekkesine araçla ulaşım / rehberlik/ Molalarda çay&kahve ikramları dahildir. Öğle yemeği hariçtir. Gezi kapsamında açık olursa, ziyaret edeceğimiz müzeler ücretsizdir. Yürüyüş gezisi olması nedeniyle katılımcı sayısı sınırlıdır.

Hareket saati: 21 Mart 2021 pazar sabahı Çakırhamam önü 09:30

SON BAŞVURU: 18 mart Perşembe günü saat 12:00 / Lütfen rezervasyonu son günlere bırakmayınız !Genel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
139 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet