Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Gezi Yazıları
20.02.2009- Behramkale & Assos

Behramkale’nin sokaklarını gezerken biliyorum ki Aristo hemen yakınlarda bir yerde… Sanki bir evin kapısı açılacakta beni içeriye buyur edecek. Behramkale’yi bu denli ünlü yaptığı, adının adıyla anılmasını sağladığı ve köyün içinde bir yerde olduğu hissi verdiği için Aristo’suz bir Behramkale düşünülemez.

Detay için tıklayınız
28.01.2009- Karadeniz kıyısında bir doğa harikası “KIYIKÖY”

Antik çağlardan bu yana yerleşim merkezi olan Kıyıköy, Trakya'nın Karadeniz sahilinde, Kırklareli'nin bir ilçesi. Yöre, Trakya’da, İstanbul'a 164 km. uzaklıkta huzurlu ve bakir doğasını korumuş bir tatil merkezi. Kıyıköy'de doğaya ve tarihe yolculuk yaparak farklı bir haftasonu geçirebilirsiniz.

Detay için tıklayınız
23.01.2009- Kapadokya’da Rüyalar Alemine Balon Yolculuğu

Balonla süzülerek havadan daha hafif olma duygusunu yaşamak isteyenlerin Türkiye’de gidebileceği tek adres “Kapadokya”. Doğası ile yabancı bir gezegeni andıran bölgede fizik kuralları tersine işlemiyor tabii ki; sadece sıcak hava balonuyla uçuşlar gücünü turizm sektörünün hızlı ve gelişmiş olduğu bu bölgeden alıyor.

Detay için tıklayınız
19.12.2008- Anadolu’nun Bozkırlarında bir Avrupalı Kent “ESKİŞEHİR”

Yıllardır kenarından geçip mola vermeden geçip gittiğim Eskişehir’e bir Geleneksel Tiyatro semineri vesilesiyle yolum düştü. Şehir içinde Haller gençlik merkezinden Porsuk çayı kıyılarına, Reşadiye camiinden Odun pazarı evlerine kadar boydan boya yürüyerek yaptığım gezi beni fazlasıyla etkiledi.

Detay için tıklayınız
1.07.2008- Kuzey Ege’nin İncisi Bozcaada

Güneşin, rüzgarın ve üzüm bağlarının büyüsü... Bitmeyen esintisi, avuç içi sıcaklığında koyları, eski kalesi, taş evleri ve lezzetli şaraplarıyla Kuzey Ege’de bir zevk ve huzur adası... Bozcaada-Thenedos

Detay için tıklayınız
5.12.2007- Dağ köylerine yolculuk

Hayat koşturmacası içinde hemen yanı başınızdaki Uludağ’a baktınız mı hiç? O görkemli dağın, değiştirdiği örtüsüne, kış hazırlığına hiç gözünüz takılmadı mı? Başınızı kaldırıp da şöyle bir baktınız mı şehri kucaklayan o dağa?

Detay için tıklayınız
12.11.2006- Kazdağlarına Yolculuk

Doruklarında mitolojik efsaneleri, Efsunlu hikayeleri, soğuk suları, antik kalıntıları, muhteşem havası ve canayakın köylüleri ile sizi her mevsim kendine çekecek bir masal dünyası Kazdağları...

Detay için tıklayınız
25.10.2006- Avrupa’nın Kukla Başkenti Charleville Mezieres

Avrupa’nın Kukla Başkenti olarak lanse edilen ve gerek turizm açısından gerekse tiyatro dünyasında bu özelliği ile ön plana çıkmış Charleville şehrinin tüm halkının olayı ne kadar benimsediklerini yürüdüğünüz her sokakta hissediyorsunuz.

Detay için tıklayınız
30.06.2006- İstanbul'un resmi boğazın heykeli

Yolum İstanbul’a sık düşüyor, hatta hep oradan geçiyor diyebilirim. İşlerim bitiği zaman İstanbul’un farklı mekanlarını ziyaret etmeyi kendime alışkanlık edindim.Her gün binlerce insanın geçip farkedemediği yerlerden biri de Beşiktaş’ta ki Resim ve Heykel Müzesi...

Detay için tıklayınız
20.06.2006- Kozbeyli ve Dibek Kahvesi

Geçtiğimiz hafta sonu Foça keyfindeydim. Foça’yı ayrı bir yazıda anlatmak lazım uzun uzun, keyifli bir yer. Foça’dan ayrılırken Sempatik Otel Güneş’in sahibi arkadaşım Feridun Kozbeyli köyünden bahsetti. Bir uğra gör, ayrıca dibek kahvesi içersin dedi.

Detay için tıklayınız
24.04.2006- Bursa'dan Kütahya'ya Trenle Yolculuk

Nisan sabahları serin olur. Güneş bir an önce çıksın ve ortalığı ısıtsın diye bekler herkes, hatta doğa bile. İstasyonda bekleyen adam ellerini ovuştururken bir taraftan da hareket saatlerinin yazılı olduğu panoya bakıyordu.

Detay için tıklayınız
30.03.2006- Tezveren Picasso

Geçtiğimiz yıllarda Emirgan Atlı Köşkte açılan Picasso Sergisinin ardından gözlemlerim...'Picasso İstanbul' da sergisini açık kaldığı 103 günde Türkiye'nin dört bir yanından 253 bin 999 kişi gezmiş.

Detay için tıklayınız
24.07.2004- Güneşin evi HYDRA

Üzerine ayak basar basmaz gerçek hayatla bağlarınızı koparan, heybetli kayalıkları gökyüzünün mavisi ile, ışıltılı kumsalları Ege’nin esintisiyle birleştiren Atina’nın güneyinde Saronic körfezinin en güzel kara parçalarından biri Hydra adası.

Detay için tıklayınız
5.06.2002- Atina Mektubu

Yeni yılın ilk mektubunu size gavur ellerden, Atina’dan yazmak kısmet oldu. Hemde karla kapli bir Atina. Tarihinin en karli gunlerini yasayan Atina’dan. Bu sefer ki yolculugum kuru, ama soguk bir Bursa sabahinda baslamisti.

Detay için tıklayınız
25.01.2002- Hükmeden kent ve kar

Bindiğim takside ki donuk bakışlı şoför bezgin bir şekilde “Yolculuk nereden böyle abi?” diye sordu. “ Atina’dan, karlı Atina’dan” diye cevap verdim. Lafım henüz bitmisti ki “Çok kar yağdı burada çooook” dedi . Başka bir şey konuşmaya da niyeti yoktu.

Detay için tıklayınız
5.11.2001- Çini Diyarına Yolculuk

Bu sene Uludağ’a mevsimin ilk karı erken düştü...Kışın soğunu biraz daha erken hissettik geçtiğimiz senelere göre ve yağmurlu bir haftayı geride bıraktık. Ve yağmurlu bir Cumartesi gününü, öyle ki Pazar günü gitmeyi planladığımız Kütahya gezimiz bile tehlikeye girmişti.

Detay için tıklayınız
24.11.2000- Uludağ'ın Arka Yüzüne Yolculuk.....

Farkında mısınız bu sene geçtiğimiz seneye göre daha uzun yaşıyoruz sonbahar mevsimini. Caddelerde yürürken önünüzde uçuşup giden yapraklara gözünüz ilişti mi hiç? Mesela çınar yapraklarına?

Detay için tıklayınız
Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet