Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Salda Gölü Burdur Sagalassos Antik Kenti ve Eğirdir Gölü (16-17 Mart konaklamalı)

Salda Gölü Burdur Sagalassos Antik Kenti ve Eğirdir Gölü

16-17 Mart 2019 Ctesi /Pazar  /Salda- Burdur-Eğirdir-Kovada gölleri-Sagalassos antik kenti

Hafta Sonu 1 gece 2 gün Konaklamalı Doğa&Kültür Gezisi

Bursa’dan ilk defa yine farklı bir rota, kilometresi bol fakat kendinizi dünyanın farklı bir noktasında hissedeceğiniz doğa ve göller..Gezimiz Denizli üzerinden başlayacak ve ilk durağımız dünyanın en derin göllerinden biri olan Salda gölü olacak, Turkuaz renkli Salda gölünün doğası mars gezegenine benzetiliyor ve Türkiye’nin Maldivleri olarak anılıyor. Daha sonra Burdur gölü kenarında kurulu Burdur şehrine geçiyoruz. Şehirde aracımızla yapacağımız panoramik gezi ardından öğle yemeği molası vereceğiz ve Sagalassos antik kentine dair önemli arkeolojik buluntuları barındıran arkeoloji müzesini gezeceğiz. Günü yemyeşil bir ovanın devamında muhteşem bir yamaca kurulmuş Sagalassos antik kenti ile bitiriyoruz. Son yıllarda yapılan restorasyon çalışmaları ile her geçen gün daha fazla ayağa kaldırılan etkileyici konumdaki kentte MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyuna tanık olacağız. Dünyanın en yüksek rakımlı 9000 kişilik tiyatrosu, kendine has kaya mezarlarıyla bilinen antik kent sizi kendisine hayran bırakacak. Sagalassos’u geride bırakarak rotamızı geceyi geçireceğimiz, günün her saati farklı renge bürünen Eğirdir gölüne çeviriyoruz. Göl kenarında alacağımız balık menüsü ile keyifli bir akşam yemeği yiyoruz. Sabah kahvaltı sonrası Yeşilada olarak bilinen yarımada’da kısa yürüyüş turu yapıyoruz, Hızırbey camii, Kervansaray, Dündarbey medresesi ve Aya Stefanos kilisesi gibi tarihi yapıları görüyoruz, huzurlu gölün atmosferinde dinleniyoruz.. muhteşem göl manzarası için seyir tepesine çıkıyoruz.. Gezimizin son durağı Kovada gölü olacak. Hediyelik gül ürünleri satan dükkanlara uğramayı unutmadık.

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 455 TL… (Word karta 3 taksit)

Fiyata Ulaşım / rehberlik / seyahat sigortası/ sabah kahvaltı ikramı ve yol ikramları / Eğirdir göl kenarında 1 gece konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, Kovada gölü girişi dahildir. Öğle yemekleri ve olabilecek müze, girişleri -akşam yemeğindeki içecekleriniz ve extralarınız hariçtir. Konaklayacağımız otel: Eğirdir Altıngöl otel Hareket saati: 16 Mart Ctesi sabahı T.K. Merkezi önü: 05:00 Doğumevi karşısı: 05:15 Nilüfer Metro:05:30

SON BAŞVURU: 13 Mart Çarşamba günü saat 12:00Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
455 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet