Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
İstanbul Edirnekapı Ayvansaray Balat Fener Rotası (03 mart pazar)

İstanbul Edirnekapı Ayvansaray Balat Fener Rotası

03 Mart 2019 Pazar / Mihrimah Sultan Cami-Kariye müzesi- Balat- Fener

Haftasonu günübirlik İstanbul kültür gezisi

Her köşesi zengin İstanbul’un tarih dolu sur içi bölgesini yürüyerek keşfedeceğimiz gezimiz Edirnekapı’dan başlayacak ve ilk durağımız Mimar Sinan’ın muhteşem eserlerinden Mihrimah Sultan Camii olacak. Daha sonra dünyaca ünlü mozaikleri ile Kariye-Chora (kilisesi) müzesini gezeceğiz. Yolumuz üzerinde Bizans dönemi İstanbul’un ayakta kalmış saraylarından Tekfur sarayını, arkasında Pazar günleri kurulan Güvercin pazarını, Kasturya Sinagogunu, Molla Aşkı Camiini görüp Molla Aşkı seyir tepesinden Haliç’i seyredeceğiz. İstanbul surlarının ilginç kapılarından Eğri kapı-Kaligeria kapısını görüp yolumuza birçok filme konu olmuş Anemas zindanları ve 5.yy da Kudüs’ten Meryemana’nın kıyafetlerinin yollandığı kilise olarak bilinen Bleherna Kilisesi ve Ayazması ile devam edeceğiz. Yürüyüş gezimiz sırasında İvaz Efendi Cami, Panagia Suda kilisesi, Mimar Mustafa Ağa Çeşmesi, Emir Buhari tekkesini görüp bölgeye ait Hassa Mimarlar ocağı ve Kaşıkçı elmasının hikayelerini dinleyeceğiz. Balat’a doğru indiğimizde öğle yemeği molamızı mangalda yapılan pastırmalı kurufasülyesi ile meşhur özel bir restaurant’ta veriyoruz. Son dönemde restore edilen evleri, sanat atölyeleri, hareketli dükkanları ve Pazar günleri kurulan antika mezatı ile bambaşka bir kimliğe bürünen Balat semtinde keyifli anlar geçirip; Cabir Cami, Balat Or-Hayim Hastanesi,  Ferruh Kethüda Camii, Surp Hiraşdagabet Ermeni kilisesi ve Ahrida Sinagogu gibi önemli dini yapıları göreceğiz. İstanbul’daki ilk kahvehanelerin açıldığı yer olarak bilinen Balat’ta ayrıca şarkılara konu olmuş Agora meyhanesi de var. Geçmişte Yahudilerin ağırlıklı olarak yaşadığı Balat semtini geride bırakıp Fener semtine doğru geçerek Yuvakimyon Rum Kız Lisesi, Kırmızı mektep olarakta bilinen görkemli yapı Fener Rum erkek lisesini görüp Maria Muhliotissa (Kanlı Meryem) Kilisesine uğrayacağız. Dimitri Kantemir evini görüp Rum Ortodoks cemaati için en önemli yer olan Fener Rum Patrikhanesini ziyaret ediyoruz. Haliç kıyısında tamamı demirden inşaa edilmiş, yakın zamanda restorasyonu biten Bulgar Sveti stefan kilisesi ve Cibalikapı ile gezimiz son bulacak..

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 155 TL ...(peşin ödeme içindir/taksit için sorunuz)

Fiyata Ulaşım / feribot geçişleri / rehberlik / kahvaltı ikramı ve yol ikramı dahildir. Öğle yemeği, olabilecek müze girişleri hariçtir. Özel kulaklık sitemi ile gerçekleşecek gezide bahsi geçen dini yapıların bazıları dışardan, izin alabildeklerimiz içerden görülecektir.  – Yürüyüş gezisidir, katılımcı sayısı sınırlıdır..!Hareket saati: 03 Mart 2019 pazar sabahı T.K.Merkezi önü: 07:00 Doğumevi karşısı otobüs durağı: 07:15

SON BAŞVURU: 28 şubat perşembe günü saat:12:00Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
155 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet