Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
İstanbul’da Kadim Semtler; Vefa’dan Süleymaniye Külliyesine (20 Ocak ctesi)

İstanbul’da Kadim Semtler; Vefa’dan Süleymaniye Külliyesine

20 Ocak 2018 Ctesi / Unkapanı- Direklerarası- Şehzade Külliyesi -Süleymaniye Camii

Haftasonu günübirlik İstanbul kültür gezisi

İstanbul’un kadim semtlerinden Vefa Süleymaniye arasını keşfedeceğimiz gezimiz, Valens (Bozdoğan) Kemeri ile başlayacak, Burmalı Mescit’e uğrayıp Şehzade Külliyesi’nde uzun bir ara vereceğiz. Büyük usta Mimar Sinan’ın “Çıraklık eserim” dediği bu estetik şaheseri külliyeden sonra İstanbul’un orta yerinden geçerek Lale Devri’nin büyük sadrazamı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın yaptırdığı küçük külliyenin yanındaki sokaktan ilerleyerek ilk Türkçe eğitim yapan liseyi ve klasik Osmanlı medreselerinden biri olan Ekmekçizade Ahmed Paşa Medresesi’ni göreceğiz, kısa molamız sırasında dinlenirken İstanbul, Mimar Sinan, Sultan Külliyeleri, Osmanlı eğitim sistemi ve Direklerarası’ndan söz edeceğiz. Daha sonra 12. yüzyılda kilise olarak yapılan ve halen cami olarak kullanılan Kalenderhane Camii’ne ulaşacağız.Öğle yemeğimizi Süleymaniye Camii’ni seyrederek yedikten sonra, Mimar Sinan’ın “Kalfalık eseri” olan ve Muhteşem Süleyman için yapılan bu muhteşem yapıyı görmek üzere içeri gireceğiz. Süleymaniye’nin muhteşem etkisinden kurtulmak için kısa bir çay molasına ihtiyacımız olacak. Daha sonra Bizans sonrası camiye çevrilen Molla Gürani Camii, klasik Osmanlı mimarisinin en güzel cephe örneklerinden biri olan Atıf Efendi Kütüphanesi (dışarıdan) ve Şeyh Vefa Külliyesi’nden aşağı doğru ilerleyerek Unkapanı’na varacağız. Son durağımız İMÇ ve barındırdığı sanat eserleri olacak.

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 135 TL ...( Word karta 3 taksit)

Fiyata Ulaşım / feribot geçişleri / rehberlik / kahvaltı ikramı ve yol ikramı dahildir. Öğle yemeği, olabilecek müze girişleri hariçtir. Öğle yemeği Süleymaniye külliyesinde bulunan meşhur Kuru Fasulyecilerde serbest alınacaktır.. – Yürüyüş gezisidir, katılımcı sayısı sınırlıdır..!  Hareket saati: 20 Ocak 2018 Ctesi sabahı T.K.Merkezi önü: 07:00 Doğumevi karşısı otobüs durağı: 07:15

SON BAŞVURU: 18 Ocak perşembe günü saat:12:00Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
135 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet