Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Anadolu Hisarından Anadolu Fenerine Yolculuk (13 Aralık Pazar)

13 Aralık 2015 Pazar / Küçüksu -Kanlıca-Hidiv Kasrı- Beykoz- Anadolu Kavağı- Poyrazköy

Haftasonu günübirlik İstanbul kültür gezisi

İlginç duraklarıyla, Bursa’dan ilk defa düzenlenen farklı bir rota ile İstanbul’a yapacağımız bu haftasonu gezimiz boğazın Anadolu yakasındaki önemli kalesi Anadolu Hisarı ve hemen yanı başında Sultan Abdülmecit tarafından yapılmış olan “Küçüksu Kasrı” ile başlayacak. Sabah çayımızı Küçüksu kasrı yanında bulunan kafede boğaz manzarası eşliğinde alacağız. Boğazın en eski yapısı olarak bilinen, 1699 Karlofça antlaşmasının imzalandığı Amcazade Hüseyin paşa yalısını görüp, Kanlıca’da meşhur pudra şekerli Kanlıca yoğurdunun tadına bakacağız. Ünü Avrupa’ya kadar giden güzel bir boğaz manzarasına sahip Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşa ’nın köşkü; Hidiv Kasrını ziyaret ettikten sonra Beykoz’a doğru devam ediyoruz.  Yolumuz üstünde Paşabahçe cam fabrikasını ve  günümüzde birçok film ve dizinin çekildiği eski Beykoz Kundura fabrikası –film platosunu gördükten sonra rotamızı Anadolu kavağına çeviriyoruz. Yol üstünde Yuşa hazretlerinin türbesinin olduğu Yuşa tepesine uğruyoruz. Öğle yemeği molamızı Anadolu kavağında vereceğiz. Yemek sonrası Yoros kalesine çıkacak ve bugüne kadar hiç seyretmediğiniz bir açıdan İstanbul boğazını ve üçüncü köprü inşaatını seyrederken kahvemizi içeceğiz. Yolumuz üzerinde balıkçı barınağı ve balıkhaneleri ile meşhur Poyrazköy ve  İstanbul Anadolu yakasının Karadenizle buluştuğu son nokta olan Anadolu fenerini gördükten sonra Bursa’ya dönüş yolculuğumuz başlayacak. İstanbul’a yapılmakta olan üçüncü boğaz köprüsü ve yolları öncesi bölgenin bakir doğasını ve ormanlarını belki de son kez görebileceğiniz bu özel gezimizi kaçırmayın.

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 120 TL ...(peşin ödeme içindir)

Fiyata Ulaşım / feribot geçişleri / rehberlik / kahvaltı ikramı ve yol ikramı dahildir. Olabilecek müze girişleri ve öğle yemeği hariçtir. Öğle yemeği molası Anadolu kavağında balık lokantalarında verilecektir. – Bu gezimize katılımcı sayısı sınırlıdır..!  Hareket saati: 13 Aralık 2015 Pazar sabahı Tayyare Kültür Merkezi önü: 07:00 Doğumevi karşısı otobüs durağı: 07:15

SON BAŞVURU: 11 Aralık Cuma günü saat:12:00Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
120 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet