Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Ankara Gezisi (08 Kasım pazar)

08 Kasım 2015 Pazar / Anıtkabir-Ankara Kalesi- Ulus-İlk Meclis Binası-Hacı Bayramı Veli

Haftasonu Günübirlik Kültür gezisi

Başkent Ankara'nın önemli noktalarını ve Ulu Önder Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'i  hedeflediğimiz gezimiz gece 01:00'de Bursa'dan hareketle başlayacak. Ankara'ya yaklaştığımızda bizler için hazırlanan kahvaltılıklarımızı yemek için vereceğimiz son molanın ardından rehberimizin önderliğinde Ankara gezimiz başlayacak. Sabah ilk durağımız gezimizde uğrayacağımız en anlamlı nokta "Anıtkabir " olacak. Aslanlı yol boyunca yürüyerek, Kurtuluş savaşı müzesini ziyaret edeceğiz.Anıtkabir ziyareti sonrası aracımızla yapacağımız gezi sırasında Ankara'nın önemli semtleri ve yapıları hakkında bilgi sahibi olacağız. Şehrin panaromik manzarasına sahip Ankara kalesine çıkarak tarihi konakları görerek,  Samanpazarı  bölgesindeki el sanatları dükkanlarını ziyaret edeceğiz. Anadolu topraklarında yaşamış medeniyetlere dair ülkemizin en zengin müzesi olan Anadolu medeniyetleri müzesini göreceğiz. Kale'den inerek yakın zamanda çevresinde bulunan eski evlerle düzenlenerek restore edilmiş Hacı Bayramı Veli cami-türbesi ve Augustus tapınağının olduğu bölgeye uğrayacağız. Ulus meydanı, ilk meclis binasını görüp en geç saat 16:00'da Bursa'ya doğru hareket edeceğiz.

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti 130 TL (peşin ödeme içindir)  Gezi organizasyonuna ulaşım / rehberlik / kahvaltı ikramı dahildir. Öğle yemeği, müze girişleri hariçtir. Kültür Bakanlığına bağlı müze girişlerinde müze kart gecerlidir - diğer müzelerde grup indiriminden  faydalanılabilir. Hareket saati: 08 Kasım ctesi TKM önü 01:00  Doğumevi karşısı otobüs durağı 01:15

SON BAŞVURU: 06 Kasım Cuma günü saat: 12:00Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
130 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet