Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Modern Sanat, Beyoğlu, Pera, Galata Mevlevihanesi, Müzeler
Hareketli atmosferi ile İstanbul’u soluyacağınız gezimizde özellikle Beyoğlu-Cihangir-Galata bölgesinde yer alan mekan ve yeni açılan müzeleri yürüyerek gezeceğiz, yol üstünde ilginç binalar hakkında bilgi sahibi olacağız..Sabah çayımızı İstanbul Modern Sanat müzesinin boğaz ve tarihi yarımada manzaralı kafesinde içeceğiz. Müzede bulunan sergileri gezdikten sonra Tophane bölgesinden Cihangir ve Beyoğlu bölgesine doğru yürüyüşümüz başlayacak. Yürüyüşümüz boyunca ilginç sokaklardan geçerek önemli tarihi binalar hakkında bilgi sahibi olacak bölgede yeni açılan müzelere uğrayacağız. Bölgede ilk durağımız Orhan Pamuk’un yazdığı bir romandan esinlenerek ortaya çıkan Masumiyet Müzesi.. Türk sinema ve tiyatro tarihinin belleğini elinde bulunduran Türvak Sinema Tiyatro müzesini gezdikten sonra Pera müzesine gideceğiz. Müzede sürekli sergide bulunan eserler yanında bu günlerde Polonya sanatında oryantalizm sergisi izlenime açık. Yürüyüş gezimizde II. Bayezid döneminde 1491 yılında Afyon Mevlevihanesi Şeyhi Divane (Semai) Mehmed Dede tarafından İskender Paşa’nın Galata sırtlarındaki av köşkü üzerinde kurulan İstanbul’un ilk Mevlevihanesi; “Galata Mevlevihanesi” önemli bir durak olacak, Tünel ve Asmalımescit bölgesini geçip Galata kulesine çıkarak kuş bakışı bölgeyi seyredeceğimiz gezimizde, daha sonra eski taş banka binalarıyla meşhur Karaköy bölgesine inecek ve tarihi yarımada, Topkapı sarayı, Eminönü, Galata köprüsü manzarasını karşımıza alarak Karaköy Güllüoğlu’nda vereceğimiz baklava molası ile gezimizi noktalayacağız. Sinema Tiyatro müzesi: http://www.turvak.com.tr/ Modern Sanat müzesi: http://www.istanbulmodern.org Pera Müzesi : www.peramuzesi.org.tr  masumiyet müzesi : http://www.masumiyetmuzesi.org /

Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
110 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet