Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Dereköy Trilye Karaağaç Uluabat Rotası
Gün boyu geniş bir daire çizeceğimiz gezimize mübadele köylerinden, tarihi kilisesi ile meşhur Dereköy ile başlayacağız, Çepni-Yörükali köylerini takiben Mudanya’ya varıp eski adı Siği olan Kumyaka’ya devam edeceğiz. Eski bir rum yerleşimi olan Kumyaka’da günümüze kadar ulaşmış Bizans dönemi Taksiyarhis kilisesini ve eski evleri gördükten sonra Bursa’nın deniz kenarındaki önemli yerleşimlerinden, üzüm bağları, zeytini ve balığı ile meşhur Trilye’ye gideceğiz. Öğle yemeği ve çay molası için serbest zaman vereceğimiz Trilye’de eski evleri tarihi binaları (Taş mektep-Fatih cami-Kemerli Kilise vs) göreceğimiz turumuz ardından Marmara denizini ve Gemlik körfezini kuşbakışı göreceğimiz çamlı kahve tepesine çıkacağız. Trilye gezimiz ardından denizi arkamızda bırakarak güneye doğru inmeye başlayacağız. İzmir yoluna bağlandığımız noktada son dönemde adını göçmen Leyleklerin durak yeri olduğu için Leylek köyü olarak duyurmuş olan Uluabat gölü kenarındaki Eski Karaağaç köyünü ziyaret edeceğiz. Köydeki kısa turumuz ardından adını gölden almış ve bir ada üzerinde kurulu  “Apolyont”, günümüz adıyla Gölyazı köyüne çevireceğiz. Eski yerleşimde kale duvarlarını, evleri görüp Uluabat gölüne has tekneler arasında gezeceğiz ve fotoğraf çekmek için zamanımız olacak. Köy meydanında vereceğimiz son çay molası ardından Bursa’ya doğru hareket edeceğiz.

Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
70 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet