Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Çanakkale-Saroz Körfezi-Gelibolu Gezisi
Çanakkale ve Gelibolu yarımadası klasikleri dışına çıkacağımız gezimiz Çanakkale’nin eski şehir merkezinde yapacağımız yürüyüş ile başlayacak. Sabah vardığımızda Çanakkale halkının buluşma noktası Donanma çay bahçesinde vereceğimiz çay molası ardından feribot ile Kilitbahir’e geçeceğiz. Kilitbahir köyünde kısa bir yürüyüşle köydeki tarihi evleri, cami ve çeşmeyi göreceğiz. Çanakkale savaşlarının yaşandığı tarihi yarımada da yapacağımız kısa gezide Kilitbahir kalesi, namazgah tabyası, Seddülbahir, ülkemizin en büyük deniz fenerlerinden Mehmetçik deniz feneri, Kemal yeri, yakın zamanda yenilenen 57.alay anıtını görüp conkbayırından anafartalar ovasını ve Saroz körfezini kuşbakışı seyredeceğiz. Gelibolu yarımadasında tamamı restore edilen tek köy olan Bigalı köyüne giderek, Atatürk’ün Çanakkale savaşları sırasında karargah olarak kullandığı ve konakladığı müze evi göreceğiz, köyü gezeceğiz. Öğleden sonra rotamızı kuzeye çevirerek önce Bolayır kasabasına uğrayacağız. Bolayır’da Rumeli Fatihi Gazi Süleyman Paşa’nın türbesini, Namık Kemal’in mezarını ve Türklerin Rumeli’de aldıkları ilk kale olan Çimpe kalesini göreceğiz. Saroz körfezi en dip noktasında yer alan Güneyli köyünü ve sahilini gördükten sonra Gelibolu ilçesine gideceğiz. Gelibolu’da deniz fenerini, namazgahı, bayraklı baba türbesini ve dünyanın en büyük mevlevihanesi ünvanına sahip Gelibolu mevlevihanesini göreceğiz. Gelibolu’nun tarihi kale&liman bölgesinde akşam yemeğinde balık keyfi yaptıktan sonra Bursa’ya hareket edeceğiz.

Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
85 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet