Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Kastamonu-Sinop-Amasya-Hattuşa-Yazılıkaya
Karagöz Turizmden yine farklı bir rota; Tatil dönemlerinde herkesin tercih ettiği kalabalık yerlerin aksine sizi mevsimin en güzel günlerinde Kastamonu-Sinop-Amasya-Çorum Alacahöyük-Boğazköy-Hattuşa-Yazılıkaya gezimize bekliyoruz. Bursa’dan hareketle ilk gün Safranbolu’ya uğrayarak mola veriyoruz, öğle yemeği ardından Kastamonu’ya gidiyoruz ve Kastamonu şehir merkezinde Liva Paşa Konağı Müzesi, Kastamonu Kalesi, Cumhuriyet Meydanı ve Saat Kulesi, Eski Kastamonu Evleri, Kastamonu Ahşap El Sanatları Merkezi'ni görüyor ve şehrin hareketli çarşı bölgesini keşfediyoruz. Merkezdeki otelimize yerleşerek dinleniyoruz. Gezimizin 2.günü Anadolu’nun kuzeydeki en uç noktası Sinop’a hareket ediyoruz ve muhteşem doğa içinde yolculuk ediyoruz. Karadeniz kıyısında doğal bir limana konumlanmış Sinop şehir merkezine girmeden önce rotamızı Türkiye’nin kuzeydeki en uç noktası olan İnce Buruna ve deniz fenerine çeviriyor, yolumuz üzerinde doğa harikaları Akliman ve Hamsilos koylarını görüyoruz. Sinop şehir merkezinde Pervane Medresesi, Etnografya Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Sinop Kalesi, Eski Sinop Cezaevi gibi şehrin önemli yerlerini gezip, maket gemi yapan dükkanlara uğruyoruz ve liman bölgesindeki otelimize yerleşiyoruz. Gezimizin 3.günü Sinop-Amasya rotasını yapmak üzere yola çıktığımızda Boyabat, Durağan’dan sonra yol boyunca bir denizi andıran Kızılırmak bize eşlik edecek. Öğle yemeği molamız Samsuna bağlı bölgenin en hareketli kasabası Vezirköprü’de.Yeşilırmak’ın içinden geçerek hayat verdiği Amasya’ya vardığımızda Yeşilırmak kenarında sıralanmış tarihi Yalıboyu evleri, Şehzadeler müzesi, Hazeranlar Konağı, Kral mezarları, II.Beyazıd Külliyesi, Saat Kulesi gibi önemli ve meşhur turistik yerlerini gezdikten sonra akşam yemeğimizi Yeşilırmak kenarında bir restaurantta alıyoruz. Gezimizin son günü Anadolu’nun en önemli medeniyet izlerinin peşine düşeceğiz. Çorum’a çevireceğimiz rotamızda önce Çorum Müzesini ziyaret edecek daha sonra Anadolu’nun en eski yerleşim alanlarından Alacahöyük, Hitit devletinin başkenti Hattuşaş, ve yıllardır tüm kitap ve belgesellere konu olmuş Hitit açık hava tapınağı Yazılıkaya’yı göreceğiz. Bölgeyi gezdikten sonra Bursa’ya doğru yola çıkarak gece 23:30 civarında Bursa’da oluyoruz.

Genel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
415 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet