Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
İstanbul Yürüyüş Rotası, Pera’dan Galata Port’a.. (9 Ocak Pazar)

İstanbul Yürüyüş Rotası, Pera’dan Galata Port’a..

9 Ocak 2021 Pazar / Taksim-Beyoğlu-Pera-Galata-Karaköy-Galata Port

Haftasonu Günübirlik Şehir Kültürü Gezisi

Her köşesi hikayelerle dolu İstanbul’da yaptığımız klasik rotalarımızdan olan “Taksim, Pera’dan Karaköy’e”  yürüyüş turumuzu devam eden yılbaşı renkleri ve kentin yeni buluşma alanı Galata Port ile sonlandırarak güncelledik. Gezimiz Taksim meydanında başlayacak. AKM açıldı, Önce Atatürk Kültür Merkezini görüp, İstiklal caddesi ve onu çevreleyen sokaklar boyunca gezimize devam edeceğiz. Yolumuz üzerinde göreceğimiz bazı tarihi binalar sırasıyla; Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi; Zapion Rum Okulu; Eseyan Ermeni Okulu; Belçika ve Romanya Konsolosluk Binaları; İstiklal caddesinde ilginç Hanlar, pasajlar;  ( Rumeli Han; Anadolu Han; Atlas Pasajı Grand Pera Emek sineması) Çiçek Pasajı; Zografyon Lisesi, Mekteb-i Sultani Galatasaray Lisesi; Fransız sokağı, efsane Pera Palas Oteli; Pera Müzesi, önemli mimarisiyle Büyük Londra Oteli; Saint Antoine;  Santa Maria Draperis Kiliseleri; unutulmaz Pera markaları Markiz ve Lebon Pastaneleri; Pera'nın ayrılmaz parçası Asmalı Mescit, Narmanlı han, Botter apt, Dünyanın en eski metrolarından sayılan Tünel.. Galata mevlevihanesi ve müzesi, Galata Kulesi, Doğan apartmanı durak noktalarımız olacak. Taş binalarıyla etkileyici bankalar caddesi, Kamondo merdivenleri, Son dönemde fotoğraf severlerin buluşma noktası, Salt Galatayı görüp, (Osmanlı Bankası..) Karaköy’e ve İstanbul’un yeni limanı, yaşam merkezi Galata Port bölgesine geçiyoruz, Dükkanlar kafeler, sanat etkinlikleriyle yaşama geçen bölgede, ayrıca meraklısına Tophane bölgesinde bulunan tarihi yapılar, Nusretiye Cami, Saat kulesi, Çeşme, Kılıç Ali Paşa cami, Paket Postanesi görülebilir.. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi resim ve Heykel Müzesi de ziyarete açıldı. Güllüoğlu’nda baklava molasını unutmadık.

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 265 TL ...

Fiyata Ulaşım / ikramlar / rehberlik / kahvaltı ikramı dahildir. Öğle yemeği ve gezi sırasında olabilecek müze girişleri hariçtir. Butik gezilerimiz katılımcı sayısı az, küçük gruplarla yapılmaktadır. ilk hedeflenen grup sayısı max 15 kişidir.. Kullanacağımız ulaşım aracı içinde bulunduğumuz süreçle ilgili hijyen kurallarına uygun, dezenfekte edilmiştir. Hareket saati:  9 Ocak Pazar sabahı Nilüfer metro durağı Migros market tarafı 06:45

SON BAŞVURU: 6 Ocak perşembe günü saat: 12:00/ Lütfen rezervasyonu son güne bırakmayınızGenel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
265 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet