Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Karacabey Longoz Ormanı Gezisi (7 Kasım pazar)

Karacabey Longoz Ormanı

07 Kasım 2021 Pazar / Karacabey Longozu Eskikarağaç Leylek Köyü, Uluabat gölü

Haftasonu Günübirlik Doğa & Kültür gezisi

Klasik rotalarımız Trakya İğneada, Sakarya Acarlar Longozlarından sonra yakınımızda yer alan ve son dönemde yapılan düzenlemeler ile ziyaretçiler için gezmesi kolaylaştırılan bir başka Longoz bölgesi olan Karacabey Longoz Ormanları’na gideceğiz 2000 hektarlık alana sahip Kocaçay Deltası, ana hatlarıyla Kuş Gölü’nden gelen Karadere, Uluabat Gölü’nden gelen Uluabat Deresi, Bursa’dan gelen Nilüfer Çayı ve diğer derelerin toplanarak birleşmesi sonucu oluşmuş bir alan olan Karacabey Longozunda güzel manzaralar bizi bekliyor. Deltanın batı yarısında toplam alanı 194 hektar olan Dalyan ve Poyraz gölleri, 600 hektar alan sazlıklar, 730 hektarlık alanı kaplayan Su Basar Ormanları bulunuyor. Deltanın doğu bölümünde de 391 hektarlık Arapçiftliği Gölü, tarım alanları, kumullar, sazlıklar, deniz börülcesi ve ılgın ile kaplı geniş çamur düzlükler yer alıyor. Karacabey Longozu, Avrupa’da artık tamamen yok olan ve bahar aylarında altında kaldığı sular yaz  aylarında çekilince özellikle sonbaharda güzel görüntüler sunan Su Basar Ormanları’nın Türkiye’deki canlı örneklerinden biri. Longoz’un ev sahipliği yaptığı 217 farklı kuş türü arasında yalıçapkını, ak pelikanlar, sürmeli kum kuşu, kıyı çamurculuğu, yılan kartalları gibi türler bulunuyor. Bölge Dişbudak, kızılağaç, Söğüt gibi belli türdeki ağaçlar ile göl soğanı, su menekşesi, nilüfer gibi özel bir bitki örtüsünü de içinde barındırıyor. Longoz bölgesinde yapacağımız yürüyüş turumuz ile hem bölgeyi birlikte keşfetmek hem de denize döküldüğü noktaya yürüyerek ulaşarak Gemlik körfezi girişi, Armutlu burnu ve İmralı adasını görmeyi hedefliyoruz. Dönüş yolumuzda , Leylek Köyü olarakta bilinen Eski Karaağaç’a uğrayacağız. Öğle yemeğinde uzun kumsala sahip Yeniköy’de bölgedeki balıkçıların tuttuğu taze balıklarla uygun fiyata mütevazi bir öğle menüsü planladık.

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 185 TL

Fiyata Ulaşım / rehberlik / kahvaltı ikramı dahildir. Fiyata öğle yemeği dahil değildir. Gezimiz ağırlıklı olarak bir yürüyüş gezisidir, lütfen yürüyüşe, spora uygun kıyafet ve ayakkabı giyiniz. katılımcı sayısı sınırlıdır..! Hareket saati: 07 Kasım 2021 Pazar sabahı Nilüfer Metro durağı migros market tarafı: 08:15

SON BAŞVURU: 4 Kasım Perşembe günü saat:12:00/ Lütfen rezervasyonu son günlere bırakmayınız !Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
185 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet