Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Gaziantep- Halfeti- Urfa- Göbeklitepe Gezisi (5-7 Kasım uçakla)

Gaziantep- Halfeti- Urfa- Göbeklitepe Gezisi

5-7 Kasım 2021 Cuma-Ctesi-Pazar / Uçakla Gaziantep-Şanlıurfa Lezzet Rotası

Haftasonu 2 gece 3 gün uçakla, konaklamalı Kültür ve Lezzet gezisi

Zengin geçmişi, çarşısı ve Unesco tarafından koruma altına alınan zengin mutfağıyla mutlaka ziyaret edilmesi gereken Gaziantep, Rumkale ve etkileyici Fırat nehri manzarasıyla Halfeti, Dünya ve insanlık tarihini tekrar sorgulatan Göbeklitepe ve Peygamberler şehri Şanlıurfa.. ! Zeugma mozaik müzesi ve Şanlıurfa arkeoloji müzeleri..

Gezimizin birinci günü Sabiha Gökçen Havalimanından Gaziantep’e erken saatte yapacağımız uçuşla başlayacak. Gaziantep’e varır varmaz Beyran ve Katmer tadımı için kendimizi eski çarşı bölgesine, Karagöz semtine atacağız, mis gibi baharat, isot, biber kokuları arasında gezeceğimiz çarşıda, el sanatı dükkanlarını, yemenicileri, bakırcıları gezerek, Gaziantep kalesi ve çarşı bölgesinde ki ilginç hanları, Bey mahallesinde eski evleri ve Emine Göğüş mutfak müzesini göreceğiz. Meşhur baklavacıları unutmadık, rehberinizle Bursa’da hiç bulamayacağınız, özel baklavaların tadına bakacaksınız. Baklava sonrası kahve molamız meşhur Tahmis kahvehanesinde. Çarşıda vereceğimiz serbest zamanın ardından akşamüzeri, otelimize geçerek dinleniyoruz. Gün bitmedi, akşam yemeği için Gaziantep’te gastronomi üzerine çok özel bir merkeze gideceğiz. Gaziantep’e özgü yöresel yemek ve tatlıların yaşatılması, tanıtılması amacıyla kurulmuş olan Gurme restoran Mutfak Sanatları Merkezi bizi bekliyor.

Gezimizin ikinci günü ;sabah kahvaltımız ardından bölgenin en iyi müzelerinden Zeugma mozaik müzesine gidiyoruz. Sular altında kalan Zeugma antik kentinden kurtarılanlar, ayrıca ülkemizden kaçırılan meşhur çingene kız ve diğer parçaların tamamı artık Zeugma müzesinde. Vaktimiz kalırsa Zeugma antik kentine de uğrayabiliriz. Öğle yemeği için suya ve zamana direnen şehir olarak bilinen ve Fırat nehri suları altında kalmış Halfeti ‘ye giderek nehir kenarında yemek yiyeceğiz. Yemek sonrası yapacağımız keyifli tekne gezisi ile bölgeyi tanıyarak, Rumkale’yi görecek bölgenin efsanelerini dinleyeceğiz. Gezimizin ikinci akşamında isteyenlerle Gaziantep’in en otantik mekanı, tarihi atmosferi ve mutfağıyla ünlü tarihi kervansaray, Hışvahan’da sıra gecesi eğlencesine katılacağız.

Gezimizin son günü erken kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya geçiyoruz ve gezimizin en önemli, heyecan verici duraklarından biri olan Göbeklitepe ile başlıyoruz.. Dünyanın en eski tapınağı olarak bilinen, gizemlerle dolu, buzul çağı insanlarının görkemli yapılarının hikayelerini dinleyip, dünya tarihini bizlere tekrar sorgulatan Göbeklitepe ‘nin atmosferine ziyaretçi tanıtım merkezindeki görsel şov, film ve ses gösterileriyle girmeye başlayacağız, sonrasında tapınak alanını yürüyerek bilgilenerek gezeceğiz.. Gezimizin son günü Şanlıurfa’ya özellikle Göbekli Tepe için gideceğiz ama, bu kutsal şehre gitmişken uğrayacağımız başka yerlerde var. Öncelikle yakın zamanda açılan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Arkeopark ve Edessa Mozaik Müzesinden oluşan Haleplibahçe Müze Kompleksi, 34 bin metrekarelik kapalı alanıyla Türkiye’nin en büyük müzesi olma özelliğini taşıyor. Göbekli Tepe ve diğer Neolitik alanların birebir canlandırıldığı, yüzlerce höyük ve antik kente ev sahipliği yapan müzede dünyanın en eski heykeli “Urfa Adamı”, görkemli Haleplibahçe ve Edessa Krallığı mozaikleri bulunuyor. Peygamberler Şehri olarak bilinen Şanlıurfa’daki Eyüp ve İbrahim Peygamberlere ilişkin kutsal yerler, Halil-ür Rahman (Balıklı Göl), Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber’in Doğduğu Mağara Urfa çarşı bölgesinde ki; Bedesten, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarı, Kürkçü Pazarı, Eskici Pazarı, Hüseyniye Çarşısı, Kuşçular Pazarı Gümrük hanı gibi belli başlı yerleri görüp yoğun geçen günün ardından Urfa’da akşam yemeğimizi yedikten sonra Şanlıurfa’dan ayrılacağız.. Gezimiz boyunca bir taraftan Güneydoğu Anadolu’nun iki önemli şehri Gaziantep ve Şanlıurfa’ya dair tüm tarihi, kültürel, dini ve arkeolojik öneme sahip yerleri gezecek, diğer taraftan da yöresel lezzetlerin en iyilerinin sunulduğu yerlerde hepimiz birer gurme olarak molalar vereceğiz. Bir lezzet ve gastronomi turu olacak gezimize katılacaksanız birkaç gün öncesinde kendinizi ve midenizi hazırlayın !  Dönüşümüz Şanlıurfa’dan yapacağımız uçuşla gerçekleşecek..

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 1950 TL…

Fiyata dahil olan hizmetler:  Tüm ulaşım ( Bursa- Sabiha Gökçen Havalimanı-Bursa transferleri - başka turlar gibi havaalanında buluşal ım veya uçak biletinizi kendiniz alın demiyoruz ! / 5 Kasım sabahı Sabiha Gökçen -Gaziantep THY/Anadolu Jet uçuşu- 7 Kasım pazar akşamı Gaziantep- Sabiha Gökçen havalimanı Pegasus uçuşu / 3 gün boyunca Gaziantep ve Şanlıurfa’da yapacağımız araçlı ve araçsız geziler / 3 gün boyunca Gaziantep havaalanından Şanlıurfa havaalanına kadar tüm ulaşımlar, gece transferleri / rehberlik hizmeti / seyahat sigortası / Gaziantep merkezde 5 yıldızlı Shimall otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama / Halfeti’de rehberli özel tekne turu dahildir.

Fiyata dahil olmayan hizmetler: Müze girişleri, öğle ve akşam yemekleri, gezimizin ikinci akşamı Hışvahan’da düzenleyeceğimiz yemekli sıra gecesi- Yemek yiyeceğimiz özel yerlerin isimlerini tura gelen misafirlerimizle paylaşacağımız için yazmadık. Rehberiniz gezi boyunca özel lezzetleri, uygun fiyata yemeniz için size yardımcı olacaktır..

Hareket saati: 5 Kasım 2021 cuma sabahı Nilüfer Metro durağı Migros tarafı 04:00

 

SON BAŞVURU: 30 Eylül perşembe günü saat 12:00  / Gezimizde konaklayacağımız otel, gezi programı ve uçak bileti alındığından, özel restaurantlarda yiyeceğimiz yemekler ve lezzet durakları açısından katılımcı sayısı sınırlıdır. Gezi maximum 15 kişiyle gerçekleşecektir. Önceden rezervasyon yaptırmanız önerilir..!Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
1950 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet