Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Sivrihisar Gezisi-Hava Gösterileri (12 Eylül Pazar)

Sivrihisar Gezisi-Hava Gösterileri

12 Eylül 2021 Pazar / Bozkır’da Tarih Dolu Bir Kasaba Sivrihisar, Sivrihisar Havacılık Müzesi/ Havaalanı – dönüşte Eskişehir ‘de mola..

Haftasonu Günübirlik  Kültür Gezisi

İç Anadolu bozkırında ilginç bir yerleşim; Sivrihisar kasabası tahmin edebileceğinizden daha çok tarih ve hikaye barındırıyor ve Eskişehir-Ankara otoyolu üzerinde yanından geçip gitmekten fazlasını hak ediyor. Bir dönem İç Anadolu’da el işi yün çorapların, halı ve kilimlerin önemli adresi kasabada halen daha el sanatı dükkanları mevcut. Kentin en etkileyici eseri Selçuklu döneminden günümüze ulaşan Anadolu’nun en büyük ahşap direkli camisi olan Sivrihisar Ulucami ‘nin ilk kitabesi 1232 yılına ait. 1274 yılında Mevlana Celaleddin Rumi’nin müritlerinden Mikail Bin Abdullah bey tarafından yaptırılmış cami 67 ahşap sütunlu ve Minberi bir sanat eseri. El işçiliği Horasanlı İbn-i Mehmet tarafından kündekari tekniğiyle yapılmış. Görkemli Ulucamisi, Selçuklu kümbet mezarlarının en güzel örneklerinden Alemşah Kümbeti, camisiz minare “kılıç minaresi” Ermeni Ortodoks kilisesi “Surp Yerrortutyun”, açık hava heykel müzesi, 24 Mart 1922’de Mustafa Kemal Atatürk başkanlığında bakanlar kurulunun ilk kez Ankara dışında toplandığı ve önemli kararlar aldığı müze “Zaimoğlu Konağı”, diğer eski özgün mimariye sahip evler, Pesinus antik kentinden getirilen taşlar ile yapılmış Kurşunlu cami, Aziz Mahmut Hüdayi Camii ile, kentin sırtını yasladığı kayalık yamaçta şehri yukardan selamlayan cam terasa sahip saat kulesi ve elbette Nasrettin hocasıyla Sivrihisar gezi programlarımıza girmeyi çoktan haketmiş ! Sizi de bekliyoruz..Sivrihisar’ın hemen dışında bulunan havacılık müzesine de uğrayacağız. Sivrihisar Havacılık Merkezi, 2018 yılında açıldı ve müzede, dünya havacılığının gelişimine katkı sağlayan ve tarihi değerleri bulunan pek çok hava aracı sergileniyor. M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi’ni diğerlerinden ayıran en önemli özelliği “Uçan Müze” olması, müze envanterinde bulunan birçok hava aracı, sadece sergilenmekle kalmayıp uçuşa hazır durumda tutuluyor. 12 Eylül günü havaalanında birçok özel uçağın katılacağı bir hava gösterisi yapılacak, gösteriye virüs nedeniyle seyirci alınmamama durumunda bile dışardan seyredebiliriz. İlk kez 2015 yılında düzenlenen ve çok ilgi çeken Sivrihisar hava gösterileri, her yıl daha da büyüyerek uluslararası alanda adını duyurdu.  Öğle yemeğinde yöresel lezzetlerin tadına bakıp, Sivrihisar’ı dolu dolu gezdikten sonra vaktimiz kalırsa dönüş yolumuzda Eskişehir’e uğrayarak merkezde Porsuk çayı kenarında yorgunluk kahvemizi içiyoruz..ve Bursa’ya dönüyoruz.

Geziye dair notlar: Kişi Başı: 265 TL…( Lütfen Rezervasyonu son günlere bırakmayınız )

Fiyata Ulaşım / rehberlik / kahvaltı ikramı dahildir. Öğle yemeği, olabilecek müze girişleri yolcularımıza aittir. Butik gezilerimiz katılımcı sayısı az, küçük gruplarla yapılmaktadır. ilk hedeflenen grup sayısı max 15 kişidir. Kullanacağımız ulaşım aracı içinde bulunduğumuz süreçle ilgili hijyen kurallarına uygun, dezenfekte edilmiştir. Hareket saati: 12 Eylül Pazar T.K. Merkezi önü 06:15 Doğumevi karşısı otobüs durağı: 06:30

SON BAŞVURU: 9 Eylül Perşembe günü saat: 12:00 / Lütfen rezervasyonu son güne bırakmayınız !Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
265 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet