Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Uludağ’ın Arka Yüzüne Kiraz Toplamaya Gidiyoruz (24 Haziran çarşamba)

Uludağ’ın Arka Yüzüne Kiraz Toplamaya Gidiyoruz

24 Haziran 2020 Çarşamba / Kocayayla- Orman yolu - Sorkun- Gelemiç- Dağdibi köyleri

Hafta arası Günübirlik Doğa & Kültür Gezisi

Bursa’ya hayat veren doğal güzellik abidesi Uludağ’ın arka yüzüne farklı bir rotayı izleyerek, bugüne kadar hiç görmediğiniz onlarca çeşit endemik Uludağ çiçekleri, florası eşliğinde farklı bir rota izleyeceğiz. Şehre hayat veren Uludağ’ın en güzel yaz manzaralarını yaşattığı dönemde temiz ve serin havasını içimize çekerek güzel meyvelerinin tadına bakmaya geleneksel Türkmen Yörük köylerine gideceğiz. Kocayayla orman yolunu izleyerek, karabel tepesini takiben güzel orman manzarası eşliğinde Sorgun köyüne varacağımız gezimizde bölgenin en güzel kiraz ve eriklerini dalından toplayarak tadına bakma ve satın alma şansınız olacak. Kiraz bahçesinde geçireceğimiz keyifli zaman sorası Gelemiç köyüne geçiyoruz. Gelemiç ve Sorkun köylerinde yöreye has el dokuma ve İşlerini, el sanatlarını, dokuma tezgahlarını, ekmek fırınlarının izini de süreceğiz. Köylerde misafir odaları, çamaşırhaneler, mandıralar, terzi, demirci, geleneksel köy evlerini gezeceğiz. Sorkun Mandırasından köye ait süt ürünleri (peynir-lor) ve alışveriş imkanınız olacak...Dönüş yolumuzda Uludağ’ın güney yamaçları ve Nilüfer barajının manzarasını seyredebileceğimiz Pınarcık, Dağdibi, Epçeler, Büyükdeliller, Küçükdeliller, köyleri arasından geçerek Küçük Deliller köyü etnoğrafya müzesini de görerek Bursa’ya doğru devam edeceğiz.

Geziye dair notlar: Kişi Başı: 185 TL …

Fiyata Ulaşım / ikramlar / rehberlik/ yolda mola verilerek sabah kahvaltısı- çay molaları dahildir. Gezimize katılımcı sayısı araç koltuk kapasitesinin %50 si kadarıdır, ilk hedeflenen grup sayısı max 10 kişidir. Kullanacağımız ulaşım aracı içinde bulunduğumuz süreçle ilgili hijyen kurallarına uygun, dezenfekte edilmiştir.

Hareket saati: 24 Haziran Çarşamba sabahı T.Kültür Merkezi önü: 07:15 Doğumevi karşısı: 07:30

SON BAŞVURU: 22 Haziran pztesi günü saat 17:00/ Lütfen rezervasyonu son güne bırakmayınız!Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
185 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet