Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Bursa'dan Trenle Kütahya ve Tavşanlı'ya Yolculuk (11 Nisan Ctesi)

BURSA'DAN TRENLE KÜTAHYA ve TAVŞANLI'YA YOLCULUK..

11 Nisan 2020 Ctesi / Doğa içinde tren seyahati ile dolu bir gün...

Haftasonu günübirlik doğa&kültür gezisi

Bursa’dan karayolu ile gittiğimiz Kütahya’ya bu sefer trenle gitmeye ve trende dolu dolu bir güne ne dersiniz? Gezimiz kapsamında rotamızı ilk olarak Bursa’nın dağ yöresi kasabalarına çevirerek Dursunbey-Kütahya –Bursa sınırlarının kesiştiği ve tren yolculuğumuza başlayacağımız Bursa’nın yıllardır tek tren istasyonu olarak Piribeyler istasyonuna varıyoruz. Gezimizi özellikle cumartesi günü yapıyoruz çünkü hem Kütahya’nın çarşı bölgesinin hareketli atmosferini yaşamak hem de Tavşanlı’da kurulan büyük yöresel pazarı görmek istiyoruz. Alöve, Balıköy, Değirmisaz, Demirli, Emirler ,Tavşanlı, Güzelyurt, Köprüören, Yoncalıhamam, Demirciören istasyonlarından ve yerleşim yerlerinden geçen trenimizle keyifli ve güzel manzaralı bir yolculuk yaparken hem güzel doğayı seyrediyoruz hemde posta trenimizin durduğu her istasyonda trene binen –inen yöre insanı ile tanışma fırsatı buluyoruz. Son durağımız olan Kütahya’ya vardığımızda yürüyüş turumuz başlıyor. Önce yürüyerek hareketli çarşı bölgesine gidiyoruz. Öğle yemeği molamız ardından rehberimiz eşliğinde Kütahya’da Mevlevihane olarakta bilinen Dönenler cami, Kütahya’nın en görkemli yapısı Ulucami’yi, Orjinali imaret binası olan Çini Müzesini, Macar -Lajos Kossuth evini görüyoruz. Kahve molası verdikten sonra Kütahya sokaklarını, zamana direnen el sanatı dükkanlarıyla çarşısını, çinicileri ve meşhur Germiyan sokağını ve sokakta bulunan Sıtkı Olçar çini müzesini geziyoruz. Dönüşte tekrar treni yakalamak üzere Kütahya garına yürüyoruz. Bu kez Tavşanlı tren istasyonunda inerek, hareketli ilçenin merkezinde cumartesi pazarını geziyoruz, meşhur “Tavşanlı leblebisi” üretimi yapan dükkanlara uğruyoruz, molamız ardından bizi bekleyen aracımıza biniyoruz ve Bursa’ya dönüyoruz.

Geziye dair notlar: Kişi Başı: 180 TL...

Fiyata; Ulaşım / rehberlik/ yolda kahvaltı ikramı/ gidiş – dönüş tren biletleri dahildir. Öğle yemeği / olabilecek müze girişleri hariçtir– Öğle yemeği Kütahya şehir merkezinde meşhur yerel bir lokantada serbest alınacaktır. Hareket saati: 11 Nisan Ctesi sabahı Tayyare K.M. önü 06:45 Doğumevi Karşısı otobüs durağı: 07:00 Orhaneli-Keles yolu Eker meydan 07:10

SON BAŞVURU:  8 nisan çarşamba günü saat: 12:00 / Lütfen rezervasyonu son günlere bırakmayınız !Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
180 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet