Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Bursa’dan Trenle Bergama’ya Yolculuk (29 Mart Pazar)

Bursa’dan Trenle Bergama’ya Yolculuk

29 Mart 2020 Pazar / Doğa içinde Tren yolculuğu..Bergama Akropol ve Asklepion gezisi

Haftasonu günübirlik doğa&kültür gezisi

Son dönemde tren gezilerimize yeni bir rota ekledik ve Ege’ nin önemli antik kentlerinden biri olan Bergama’ya keyifli bir tren yolculuğu ile gidiyoruz. Trenle Soma’ya kadar yapacağımız yolculuğumuzda Ege’nin ilginç köy ve kasabaları arasından geçeceğiz. Trene veda edeceğimiz Soma tren istasyonunda bizi bekleyen aracımıza binerek çok kısa bir yolculukla Bergama’ya varacağız. Batının sıcaklığı ile şirin Anadolu kasabası atmosferi sizi saracak ve eski taş evleri, mistik ve tarihi çarşı bölgesinin sokaklarında gezerken Bergama size tarih içinde yolculuk yaptıracak. Bergama merkezi Roma ve Bizans dönemlerine ait katmanlar halinde yayılmış mimariye ek olarak ilçe merkezinde Osmanlı dönemi mimarisine ait pek çok cami, han, hamam ile tarihi yerler açısından oldukça zengin. Çarşı bölgesinde el sanatı ve Bergama’ya has meşhur Yuntdağ, Yağcıbedir, Kozak Bergama dokumaları, halı dükkanları, yerel lezzetler ve mütevazi kahvehaneler yürüyüş turumuz sırasında sizi dinlendirecek. Muhteşem manzaraya sahip Bergama antik kentinin Akropolis bölgesine çıktığımızda İon, Hellen, Roma, Bizans dönemlerinin en etkileyici anıtsal eserlerinden; Meşhur Zeus Sunağı, yukarı agora, tiyatro, kütüphane, Dionysos Tapınağı, dünyanın muhteşem manzaraya sahip en dik yamaç tiyatrolarından birini görme şansımız olacak. Akşamüzeri isteyenlerle Antik dönemin en önemli tıp merkezlerinden biri olan Bergama Asklepion’a giderek Galenos ve Hippokrat’ın hikayelerini dinleyeceğiz. Pergamon’un en büyük antik yapısı olan Kızıl Avlu’yu gördükten sonra bizi bekleyen aracımıza binerek Bursa’ya döneceğiz.

Geziye dair notlar: Kişi Başı: 185 TL...

Fiyata; Ulaşım / rehberlik/ yolda kahvaltı ikramı/ gidiş tren biletleri dahildir. Öğle yemeği / olabilecek müze girişleri hariçtir– Öğle yemeği Bergama şehir merkezinde yerel lokantalarda organize edilecektir. Hareket saati: 29 Mart pazar sabahı 06:45 Nilüfer Metro Durağı

SON BAŞVURU: 26 Mart perşembe günü saat: 12:00/ Lütfen rezervasyonu son günlere bırakmayınız !Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
185 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet