Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
İstanbul Yürüyüş Rotası, Pera’dan Sirkeci’ye.. (21 Aralık Ctesi)

İstanbul Yürüyüş Rotası, Pera’dan Sirkeci’ye..

21 Aralık 2019 Ctesi /  Taksim-Beyoğlu-Pera-Galata-Karaköy-Eminönü-Sirkeci Garı

Haftasonu Günübirlik İstanbul Yürüyüş Kültür gezisi

Her dönem efsane şehir İstanbul’da yaptığımız en güzel yürüyüş rotalarımızdan olan “Taksim’den Sirkeci’ye”  yürüyüş turumuz yılbaşı hareketliliği ve renkleriyle daha da keyifli hale gelen Taksim meydanında başlayacak. İstiklal caddesi ve Pera’nın dikkat çekici yerleri ile devam ederek Tünel, Galata kulesi yoluyla Karaköy-Galata köprüsü üzerinden geçerek Eminönü'ne-Yeni Cami & Mısır Çarşısı meydanına varacağız. Yolumuz üzerinde göreceğimiz bazı tarihi binalar sırasıyla; Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi; Zapion Rum Okulu; Eseyan Ermeni Okulu; Belçika ve Romanya Konsolosluk Binaları; İstiklal caddesinde ilginç Hanlar, pasajlar; (Rumeli Han; Anadolu Han; Atlas Pasajı, Emek sineması) Çiçek Pasajı; Zografyon Lisesi, Mekteb-i Sultani Galatasaray Lisesi; Fransız sokağı, efsane Pera Palas Oteli; Pera Müzesi, önemli mimarisiyle Büyük Londra Oteli; Saint Antoine; Santa Maria Draperis Kilisesi; unutulmaz Pera markaları Markiz ve Lebon Pastaneleri; Pera'nın ayrılmaz parçası Asmalı Mescit, Dünyanın en eski metrolarından sayılan Tünel, Galata mevlevihanesi ve müzesi, Galata Kulesi, Taş binalarıyla etkileyici bankalar caddesi-Osmanlı Bankası, Balıkçıların vazgeçilmez mekanı Galata köprüsü, Karaköy yer altı camii, Güllüoğlu'da baklava molası, Karaköy eski liman binası, Yeni cami, 1.Abdülhamit 1725-1789 türbesi ve türbe içinde peygamber efendimizin ayak izlerinin muhafaza edildiği bölüm, Türkiye’nin en büyük postane binası-Sirkeci büyük postane..Gezimiz, meshur şekerlemeci Hacı Bekir’den tadacağımız cikolatalı badem ezmesinin ardından meshur Orient Express treninin son durağı olan tarihi Sirkeci Tren garında son bulacak. ilginç kafelerde molalar vererek, yazma fırsatı bulamadığımız ilginç bina ve detayları göreceğiz..

Geziye dair notlar: Kişi başı katılım ücreti: 175 TL ... Fiyata Ulaşım / ikramlar / rehberlik / kahvaltı ikramı dahildir. Öğle yemeği ve olabilecek müze girişleri hariçtir. Hareket saati: 21 Aralık 2019 sabahı T.K.M önü: 07:00 Doğumevi karşısı otobüs durağı: 07:15

SON BAŞVURU: 18 Aralık Çarşamba günü saat: 12:00 (Yürüyüş gezilerine katılımcı sınırlıdır)Genel Bilgiler

  • Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
  • Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
  • Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
  • Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
  • Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
  • Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
  • Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
  • Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
175 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet