Karagöz Travel   Karagöz Travel
Karagöz Turizm Instagram Karagöz Turizm Facebook
Türsab
Selçuklu'nun izinde..Eğirdir-Beyşehir Gölleri- Konya -Çatalhöyük Rotası (26-29 Ekim 3 gece 4 gün konaklamalı)

SELÇUKLU’NUN İZİNDE…

26-29 Ekim 2019 Afyon- Eğirdir-Beyşehir Gölleri- Konya -Çatalhöyük Rotası

29 Ekim Tatili Döneminde 3 gece 4 gün konaklamalı Doğa & Kültür Gezisi

29 ekim tatil döneminde herkesin tercih ettiği, iğne atsan yere düşmez popüler bölgelerden ziyade sonbaharın rengarenk yaşandığı, farklı bir rotayı tercih etmek isterseniz sizi Afyon- Isparta- Eğirdir- Beyşehir Gölleri- Konya -Çatalhöyük  gezimize bekliyoruz. Bursa’dan hareketle Eskişehir-Seyitgazi üzerinden, mistik Frig Vadisinin bir kısmını geçerek Afyon’a ineceğiz. İç Anadolu’nun değişik doğası içinde seyahat ederken molalar vererek ilerleyeceğimiz rotamızda Gazlıgöl’de Afyon maden suyundan içeceğiz, Ayazin (Metropolis) bölgesindeki Kapadokya’yı anımsatacak oluşumlar, peribacaları,kaya evleri ve kiliseleri göreceğiz. Afyon kalesini, eski evlerini, Selçuklu dönemi Ulucami’yi görmeden, Kaymaklı ekmek kadayıfının tadına bakmadan ayrılmak olmaz. İlk gece konaklamamız Afyon‘da. Gezimizin 2.günü kahvaltımızın ardından Isparta’ya doğru yola çıkıyoruz, şehir merkezinde vereceğimiz molanın ardından bölgenin doğal güzellik abidesi, gün boyu farklı renklere bürünen Eğirdir gölüne gidiyoruz. Günün en güzel saatlerini Eğirdir merkezi, çarşısı ve yarımadayı gezerek geçiriyor, Selçuklu dönemi Eğirdir hanı, Kervansarayı, Dündarbey medresesi ve Hızırbey camiini görüp geceyi Eğirdir gölü kenarındaki otelimizde geçiriyoruz, akşam yemeğinde balıklar Eğirdir gölünden. Gezimizin üçüncü gününde Beyşehir gölüne doğru yola çıkıyoruz. Anadolu’nun huzurlu kasabası Yalvaç’a uğruyoruz, elsanatları dükkanlarını ve antik kentten getirilen taşlarla yapılmış olan ilginç camisini görüyoruz, Pisidia-Antiokheia antik kentini geziyoruz. Yolumuz boyunca Beyşehir gölü manzarası eşliğinde yolculuk yaparken, Hititler döneminde yapılmış kutsal bir su anıtı olan Eflatun Pınarını görüyoruz. Beyşehir merkezinde Taşköprü’yü, muhteşem ahşap el oymaları, çinilerle süslü Anadolu’nun en güzel Selçuklu dönemi camilerinden olan Eşrefoğlu camiini ve Bedesteni gezdikten sonra Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Meşhur Sille köyünü, taş evlerini, Aya Eleni kilisesini gezip, akşam saatlerinde Selçuklu başkenti Konya’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Ertesi sabah önce Konya merkezinde bulunan ve Mevlana türbesini, müzesini, Selçuklu eserleri; Alaaddin Camii, Selçuklu köşkü, Karatay Medresesi, İnce Minareli medrese, Şems-i Tebrizi Camii ve türbesi,  çarşı içinde Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan Barok tarzı Aziziye camiini geziyoruz, yerel lezzetlerin tadına bakıyoruz. Daha sonra ülkemizde en organize kazıların yapıldığı höyüklerden biri olan, günümüzden yaklaşık 9000 yıl öncesine kadar inen tarihi ile dünya üzerindeki en eski yerleşim alanlarından biri, olarak kabul edilen Çatalhöyük’e gidiyoruz. Akşamüzeri saatlerinde Bursa’ya doğru yola çıkarak gece 23:30 civarında Bursa’da oluyoruz. Frig, Hitit, Selçuklu, Osmanlı dönemlerine dair ilginç eserleri göreceğimiz, Çatalhöyük ile Neolitik çağa uzanacağımız bu rotayı kaçırmayın..

Geziye dair notlar: Kişi Başı: 1190_  TL (Peşin ödeme / Word karta 3 taksit imkanı)

Fiyata Ulaşım /Yolda ikramlar/ rehberlik/ 4 sabah kahvaltısı-3 akşam yemeği, konaklama dahildir. Öğle yemekleri, akşam yemeklerindeki extralar ve olabilecek müze girişleri hariçtir.  Gezimizde konaklayacağımız oteller: Afyon otelimiz As Otel, Eğirdir otelimiz; Altın Göl otel Konya otelimiz; Balıkçılar Otel  Hareket saati: 26 Ekim ctesi sabahı T.K.Merkezi önü 05:45 Doğumevi karşısı otobüs durağı: 06:00

SON BAŞVURU: 18 Ekim Cuma günü saat:12:00 / Lütfen rezervasyonu son günlere bırakmayınızGenel Bilgiler

 • - Günübirlik gezilerde taksit imkanımız yoktur.
 • - Konaklamalı bazı gezilerde yapı kredi word kartınıza 2 taksit imkanı. Geziye katılımda; konaklamalı gezilerde geziye en geç 4 gün kala, günübirlik gezilerde geziye 3 gün kala %50 kapora ödenerek rezervasyon kesinleştirilmelidir. Otobüste koltuk yerleşim planı başvuru ve rezervasyon kesinleştirme sırasına göre düzenlenecektir.
 • - Konaklamalı gezilerde otelde tek kalmak isteyenler tek kişilik oda farkı ödemeyi kabul ederler.
 • - Rezervasyonun kesinleşmesi için peşin ödemelerde tur katılım bedelinin tamamının ödenmiş, kredi kartı ile ödemelerde ise çekim işleminin yapılmış olması gerekmektedir.
 • - Turdan 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde % 50 kesinti ile iade yapılır. Tur hareket tarihinden 5-10 gün arası-öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %75 kesinti ile iade yapılır. Son 5 gün içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • - Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yapılır.
 • - Karagöz Turizm turu iptal etmesi halinde tura rezervasyon yaptırmış kişilerin Karagöz Turizm turu haricinde almış oldukları feribot, uçak ve otobüs biletlerinin iadesinde oluşabilecek kesinti ve tazminatlardan sorumlu değildir. Bu durumlarda biletin alındığı firmanın iptal ve iade hükümleri geçerli olacaktır.
 • - Tur esnasinda musterinin herhangi bir sebeple turdan ayrilmasi halinde herhangi bir odeme iadesi yapilmaz.
 • - Tüm gezilerimizde yol bülteni ve ziyaret edilecek yerler hakkında bilgilendirme notları dağıtılmaktadır.
 • - Rehberlerimiz Turizm Bakanlığı Belgeli resmi rehberlerdir.
 • - Ulaşım aracı Turizm Bakanlığı ve Türsab tarafından tespit edilmiş kurallara uygundur.
 • - Tur Programlarında, Müşterilerimizin menfaati doğrultusunda değişiklik & iptal hakkı-hava şartlarına ve katılım oranına göre Karagöz Turizm Seyahat Acentasında Saklıdır. Ayrıca Karagöz Turizm Rehberi; gezi sırasında hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 • - Konaklamalı gezilerde zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır.
Tur Fiyatı
1190 TL

Tekrar düzenlendiğinde beni haberdar et

Türsab  Türkiye

Karagöz Turizm Instagram  Karagöz Turizm Facebook

Gizlilik Politikası  Kullanım Şartları  Hesap Numaralarımız  Ödeme Şartları  İş Başvurusu

© 2020 Karagöz Turizm ve Seyahat Acentası

Profornet